Lubelskie: Uwaga na marznące opady deszczu. Będzie bardzo ślisko

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o prognozowanych opadach marznącego deszczu w zachodniej części województwa lubelskiego.

Przez ostatnie tygodnie grunty pod wpływem niskich temperatur mocno zamarzły. W efekcie każdy, nawet najdrobniejszy opad deszczu może przyczynić się do powstania warstwy lodu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał ostrzeżenie o opadach marznącego deszczu powodującego gołoledź dla powiatów: kraśnicki, opolski, puławski, rycki, łukowski.

– Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź – prognozuje Katarzyna Ścisłowska, synoptyk IMGW.

Ważność: od godz. 18:00 dnia 01.12.2018 r. do godz. 10:00 dnia 02.12.2018 r

Cienka warstwa lodu może zalegać na drogach i chodnikach, dlatego szczególną ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy, ale też piesi.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.