Trwa usuwanie skutków wichury. W woj. lubelskim bez prądu jest blisko 50 tysięcy odbiorców

IMG 20170524 140611
cof

Strażacy przez całą noc usuwali skutki silnego wiatru; zerwane dachy, poprzewracane drzewa, nieprzejezdne ulice. Bez prądu jest kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Lubelszczyzny.

 

Od czwartkowego wieczoru strażacy w woj. lubelskim interweniowali już 260 w związku z silnym wiatrem. Najwięcej interwencji dotyczy powalonych drzew i konarów tarasujących drogi czy też uszkadzających samochody, a także zerwanych dachów.

 

– Upadające drzewa niszczyły linie energetyczne, zaparkowane pojazdy, elementy infrastruktury drogowej czy blokowały jezdnie. Liczba zgłoszeń jednak cały czas rośnie – informują dyżurni straży. Silny wiatr pozrywał też dachy mieszkańcom w Kraśniku, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim.

 

Silny wiatr uszkodził też linie energetyczne. Choć służby energetyczne na bieżąco starają się usuwać awarie, to bez prądu w rejonie Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa jest blisko 30 000 odbiorców. W okolicach Lublina odciętych od prądu jest ok. 15 000 odbiorców (stan na godz. 6.00).

 

– Awarie dotyczą głównie powiatów puławskiego, opolskiego, kraśnickiego oraz okolic Kozubszczyzny – informuje Karolina Szewczyk-Dąbek, rzecznik PGE w Lublinie.

 

W samym Lublinie strażacy interweniowali blisko 17 razy. Są to głównie interwencje dotyczące połamanych drzew i dwa dotyczą uszkodzonych pojazdów. Na chwilę obecną nie odnotowano osób rannych. Trwa szacowanie strat.

 

Czekamy na Wasze zdjęcia skutków wichury, która przeszła przez nasz region. Zdjęcia i nagrania możecie nadsyłać na adres [email protected]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.