Lubelskie Święto Młodego Cydru. Rozbiją 700-litrową beczkę cydru na urodziny Lublina

Lubelskie Święto Młodego Cydru
Lubelskie Święto Młodego Cydru

Lubelskie Święto Młodego Cydru rozpocznie się od rozbicia 700-litrowej beczki z cydrem, która stanie na rynku Starego Miasta. Czeka nas największy cydrowy toast w historii Lublina.

 

Lubelskie Święto Młodego Cydru to największa w Polsce degustacja cydrów. Wokół Trybunału na Starym Mieście stanie kilkadziesiąt cydrowo-jabłkowych stoisk. Będzie można spróbować najpopularniejszych polskich cydrów i tych mniejszych, rzemieślniczych.

 

Już 16 września na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się czwarta edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru – wyjątkowa, bo z okazji 700-lecia miasta. Tradycyjnie już Lubelskie Święto Młodego Cydru zainauguruje rozbicie beczki młodziaka. Jubileusz zobowiązuje. Z okazji 700-lecia Lublina będzie to aż 700-litrowa beczka.

 

– Beczkę rozbijemy w sobotę 16 września w samo południe na Rynku Starego Miasta, by podobnie jak na Beaujolais Nouveau wspólnie spróbować, jak smakuje pierwszy cydr z tegorocznych zbiorów jabłek – zaprasza Robert Ogór, prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.

 

Tegoroczny młodziak – Cydr Lubelski Młody Niefiltrowany 2017 – to urodzinowa edycja limitowana. Powstaje z siedmiu odmian jabłek z pierwszych sierpniowych zbiorów 2017: gala, delikates, piros, szampion, jonagored, golden, rubin. Każda odmiana symbolizuje jedno stulecie z historii Lublina.

 

– Różnorodność odmian jabłek pozwala stworzyć świeży, orzeźwiający cydr o intensywnie owocowym aromacie. To cydr niefiltrowany, który dzięki naturalnej fermentacji w niskiej temperaturze pokaże całe bogactwo smaku lubelskich jabłek. Delikatne musowanie podkreśla jego orzeźwiający charakter – zapowiada Artur Dubaj, Główny Technolog AMBRA S.A.

 

Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszy konkurs na domowy cydr „Mistrz Cydru 2017” dla cydrowników amatorów i producentów, którzy chcą pochwalić się swoimi eksperymentalnymi cydrami.

 

Wieczorem zaś podczas finału ogólnopolskiej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata każdy będzie mógł spróbować odnaleźć w tłumie swoją pasującą połówkę jabłka i umówić się z nią na cydr. Na Błoniach pod Zamkiem zagrają Bovska, Iza Lach i Dwa Sławy oraz gość specjalny – O.S.T.R.

 

Lubelskie Święto Młodego Cydru 2017

* SOBOTA, 16 września 2017 r.
godz. 12, Rynek Starego Miasta – największy toast w historii Lublina
godz. 11-17, Rynek Starego Miasta – największa degustacja cydrów w Polsce
godz. 11-17, Stare Miasto – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski – gra miejska Odkrywamy DNA Miasta. Zadaniem uczestników będzie odwiedzenie 10 stacji, rozwiązanie zagadek i wykonanie zadań.

#NIEFILTRUJEMY. Projekt tatuaż
godz. 16-22, Błonia pod Zamkiem – trzy strefy, najlepsi tatuatorzy i nieograniczone możliwości wydobycia swojej prawdziwej, niefiltrowanej natury.

FINAŁOWY KONCERT TRASY CYDR LUBELSKI SPRAGNIENI LATA
godz. 18-22, Błonia pod Zamkiem – finał trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Zagrają Bovska, Iza Lach, Dwa Sławy i gość specjalny O.S.T.R.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.