Lubelskie. Rozpoczęło się szczepienie lisów. Potrwa do 16 września

Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie lisów
Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie lisów | fot. Flightradar24

Do 16 września na terenie Lubelszczyzny trwać będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Samoloty rozrzucają szczepionki na terenie kompleksów leśnych, pól i łąk.

Akcja szczepienia lisów 14-16 września

W dniach 14-16 września na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie listów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej.

Przynęta wydaje specyficzny zapach i zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje niepodjęcie ich przez lisy.

Szczepionki przeciw wściekliźnie u lisów są niegroźne dla ludzi i innych zwierząt, w tym tych domowych. W przypadku kontaktu szczepionki z otwartą raną u człowieka, jego oczami, jamą ustną i nosem, należy miejsca tego kontaktu przemyć wodą z mydłem, a następnie powiadomić lekarza.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.