Lubelskie: Potężny niż przejmie stery. Porywami powieje nawet do 90 km/h

wiatr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące silnego wiatru dla woj. lubelskiego. W porywach ma wiać do 90 km/h.

 

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w weekend czekają nas opady deszczu oraz wichury. W wojewódzkie lubelskim średnia prędkość wiatru wyniesie 45 km/h. Należy również liczyć się z silnymi porywami wiatru, który może osiągnąć nawet 90 km/h.

 

Choć w sobotni wieczór porywisty wiatr da nam się we znaki, to najsilniej będzie wiało w niedzielę i poniedziałek.

 

Pamiętaj!

W domu należy zamknąć okna i drzwi, zebrać donice oraz inne niewielkie przedmioty, które mogą być porwane z przez wiatr, zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji, nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

Natomiast podróżując samochodem, należy zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. W takiej sytuacji należy wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.