Lubelskie. Ponad 2 tys. uczniów zgłoszonych na szczepienia w szkołach

uczeń ściągający maseczkę po wyjściu ze szkoły
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

2 tys. 19 uczniów zostało dotąd zgłoszonych w szkołach woj. lubelskiebo na szczepienia przeciw covid-19 – poinformowało we wtorek Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wśród chętnych są też członkowie rodzin uczniów i pracownicy szkół.

Szczepienia uczniów w szkołach na terenie woj. lubelskiego

Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk przekazała wstępne dane, z których wynika, że szczepienia odbędą się na terenie 27 szkół i w 390 przypadkach w punktach szczepień powszechnych.

Z możliwości zaszczepienia się razem z dzieckiem chce skorzystać 587 rodziców i 65 członków rodzin. Chęć przyjęcia preparatu przeciw covid-19 w ramach szkolnej akcji zadeklarowało też 45 pracowników szkół.

W całej Polsce dyrektorzy szkół zebrali od rodziców uczniów uprawnionych do szczepienia przeciwko covid-19 w sumie 48 303 deklaracji o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji szczepień organizowanych przez szkoły.

„W województwie lubelskim, w przedziale wiekowym 12-17 mamy 87 808 uczniów, a w przedziale 18-20 20 376” – informowała Teresa Misiuk. Obecnie w skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie rozumiem po co szczepić dzieci ? Jak one nawet nie chorują lub przechodzą bezobjawowo….
    Zwykli bandyci