Lubelskie: Pierwsze ofiary mrozów. Z wychłodzenia zmarły trzy osoby

frost 1194624 1278x849 e1451819438465

Utrzymująca się od kilku dni niska temperatura powietrza przyniosła pierwsze ofiary. Od soboty z wychłodzenia zmarły trzy osoby. Nie bądźmy obojętni! Dzwońmy, jeśli mamy informacje o osobach przebywających w pustostanach czy altankach.

Pierwsza ofiara tegorocznych niskich temperatur została ujawniona w Chełmie. 34-latek leżał na łóżku w pustostanie, w którym pomieszkiwał. Obok leżały puste butelki po alkoholu. W pomieszczeniu temperatura wynosiła -12 stopni Celsjusza.

W podobnych okolicznościach ujawniono dziś kolejne wychłodzone osoby. W Białej Podlaskiej w pustostanie ujawniono zwłoki 60-letniej kobiety, jak ustalono wczoraj spożywała alkohol.

W Puławach z kolei, także w pustostanie ujawniono zwłoki 52-latka, który spożywał alkohol z kolegą. Niestety nie chciał z nim iść do schroniska. Wszystkie ofiary znaleziono w pustostanach, w których wcześniej spożywali alkohol.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Ostrzeżenie przed mrozem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu i oblodzeń. Alerty obowiązują w dwunastu województwach w tym lubelskim.

W woj. lubelskim wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu. Przewidywany jest spadek temperatury, który może doprowadzić do zamarzania mokrych nawierzchni ulic. Dodatkowo wiatr obniży odczuwalną temperaturę.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -15°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 20 km/h.

Alert pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.