LUBELSKIE: Majówka na drogach regionu. 7 osób zabitych, 125 pijanych

68 112257
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

21 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 22 zostało rannych – to bilans minionego tygodnia majówki na lubelskich drogach.

Pełne statystyki z okresu, kiedy Polacy, wykorzystując sporo wolnych dni na przełomie kwietnia i maja, wyruszyli na urlopy, policja opublikuje dopiero w poniedziałek.

Majówka 2018 na polskich drogach

Raporty z polskich dróg z pierwszej części długiego weekendu już są zatrważające. W całym kraju w 414 wypadkach zginęło aż 40 osób, rannych zostało 537. W tym czasie policja zatrzymała aż 1350 pijanych kierowców.

Jak wygląda bilans z dróg w Lubelskiem? Od piątku, 27 kwietnia do 3 maja włącznie w naszym regionie doszło do 21 wypadków. Śmierć poniosło w nich 7 osób, a 22 zostało rannych. Lubelscy policjanci zatrzymali do tej pory 125 pijanych kierowców.

– Mundurowi przez ostatnie dni dbali o bezpieczeństwo podróżujących, kontrolowali m.in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.