Lubelskie MPK najlepszym przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej w Polsce. Konkurencja daleko w tyle

11207368 865679170178167 5428902441500720996 n
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie najlepszym przewoźnikiem w Polsce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zajęło pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Łącznie w rankingu brało udział sto przedsiębiorstwo w kraju.

Ranking organizowała Polska Agencja Przedsiębiorczości pod patronatem redakcji Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej.
Celem rankingu było wyłonienie najlepszych przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce, mających istotny wpływ na rozwój regionów oraz polepszających jakość życia lokalnej społeczności. Pod uwagę wzięto 100 przedsiębiorstw w kraju.

Za co wyróżniono MPK Lublin?

Kapituła rankingu wyróżniła lubelskie MPK za szereg innowacyjnych działań podejmowanych w ostatnich latach. Ocenie podlegał m.in. standard posiadanego taboru, inwestycje, innowacyjne rozwiązania na skalę branży, działania edukacyjno-promocyjne oraz kwota pozyskanych dotacji na rozwój swojej infrastruktury.

W zgłoszeniu, które MPK Lublin wysłało do konkursu, podkreślono takie działania jak m.in. montaż darmowego internetu Wi-Fi w pojazdach, projekt autobusu elektrycznego, który został wyprodukowany w lubelskich zakładach Ursusa czy opracowanie technologii autobusowych struktur fotowoltaicznych zmniejszających zużycie paliwa i emisję toksycznych składników spalin, gdzie na dachach czterech autobusów marki Mercedes Conecto zamontowano panele fotowoltaiczne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.