Lubelskie Dni Seniora: 120 aktywności dla najstarszych mieszkańców

Lubelskie Dni Seniora w Lublinie
Lubelskie Dni Seniora 2024

Od 3 do 7 czerwca Lublin stanie się stolicą seniorów, oferując bogaty program wydarzeń w ramach 12. edycji Lubelskich Dni Seniora. Tegoroczne atrakcje to m.in. koncerty, wykłady, spacery z przewodnikami oraz liczne warsztaty i zajęcia sportowe.

Otwarcie i klucz do miasta dla seniorów

Inauguracja wydarzenia odbędzie się 3 czerwca o godz. 18.00 w Filharmonii Lubelskiej, gdzie odbędzie się symboliczne przekazanie klucza do bram miasta seniorom. Wieczór uświetni koncert „Sentymentalna podróż do przeszłości” w wykonaniu Niny Kodorskiej z zespołem.

Lubelskie Dni Seniora Harmonogram
Lubelskie Dni Seniora

Bogaty program edukacyjny, kulturalny i sportowy

Lubelskie Dni Seniora to różnorodne atrakcje skierowane do najstarszych mieszkańców miasta:

  • Dzień Zdrowia Seniora: prelekcje na temat zdrowia, bezpłatne badania i konsultacje medyczne (m.in. audiologiczne, dermatologiczne i farmaceutyczne).
  • Koncerty i spektakle: występy Zespołu Gitarowego „Milonga”, Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego oraz spektakl „Latawiec” grupy teatralnej Horyzont.
  • Warsztaty rękodzielnicze: haft diamentowy, tworzenie glicerynowych mydełek, decoupage i breloki z wełny i drewnianych korali.
  • Spacery z przewodnikami: wycieczki po Lublinie, m.in. „Szlachetne zdrowie po lubelsku”, „Zagadki lubelskiej mieszczki” i „Lublin poniekąd filmowy”.
Lubelskie Dni Seniora
Lubelskie Dni Seniora 2024

Promocja zdrowego stylu życia

W ramach Lubelskich Dni Seniora zaplanowano również zajęcia sportowe, takie jak aqua fitness, tai chi i gimnastyka, a także treningi umysłu. Dostępne będą także bezpłatne badania przesiewowe słuchu, mammografia i konsultacje diabetologiczne.

Lubelskie Dni Seniora
Harmonogram Lubelskie Dni Seniora

Informacje i rejestracja

Od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-13.00 przed Ratuszem pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin będą wydawać harmonogramy wydarzeń oraz przyjmować wnioski o wydanie Lubelskiej Karty Seniora. W przypadku niektórych atrakcji obowiązuje rejestracja telefoniczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Szczegółowy program Lubelskich Dni Seniora dostępny jest na stronie www.seniorzy.lublin.eu.

Jakie atrakcje podczas Lubelskich Dni Seniora najbardziej Was interesują? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.