Lubelskie: Bilans długiego weekendu na drogach regionu

radar laserowy policja krakow
Pomiar prędkości | fot. Policja

Lubelscy policjanci podsumowali długi weekendu na drogach. Od piątku doszło do 12 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 13 zostało rannych. Policja zatrzymała też 56 nietrzeźwych kierujących.

Mundurowi podczas długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo na drogach. Kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze zwracali uwagę na pieszych, czy poruszają się zgodnie z przepisami i poza terenem zabudowanym noszą elementy odblaskowe.

W ciągu czterech dni na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 13 odniosło obrażenia. Policjanci odnotowali także ponad 160 kolizji, ujawniono 56 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 18 zostało rannych.

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę, w miejscowości Kolonia Stróża. Kierujący samochodem marki Renault, 34-letni obywatel Ukrainy, potrącił mężczyznę. Niestety pieszego nie udało się uratować. 37-latek zginął na miejscu zdarzenia.

Świąteczny poniedziałek również zakończył się tragedią na drodze. Kilka minut po godz. 23 w miejscowości Klonowica Mała kierujący audi wypadł z drogi. Samochód zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 28-latek zmarł w trakcie transportu do szpitala.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.