Lubelski Samochód Miejski – nowa inicjatywa w mieście

14725719 696053923878118 8203549753924111145 n e1476857979643

W Lublinie rusza system carsharingu. Lubelski Samochód Miejski ma działać na podobnych zasadach jak Lubelski Rower Miejski. Wystarczy rejestracja w systemie i prawo jazdy. Wypożyczalnie będą czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Lubelski Rower Miejski cieszy się niesłabnącą popularnością. Powstające co roku nowe stacje świadczą o tym, że lublinianie chętnie korzystają z rowerów by dojechać do pracy, szkoły czy na uczelnię. Szybko i wygodnie. Tymczasem pojawiła się nowa inicjatywa, która także zapewni poruszanie się po mieście – Lubelski Samochód Miejski.

Wypożycz i jedź 

Lublin to drugie miasto w Polsce, które wdrożyło w życie system carsharingu. Miejska wypożyczalnia samochodów to inicjatywa prywatnej firmy, która w całości pokryła koszty uruchomienia tego przedsięwzięcia.

Aby móc wypożyczyć auto, należy zarejestrować się w systemie, wypełniając formularz. Opłata rejestracyjna wynosi 149 zł brutto. Wymagane jest też dołączenie kopii prawa jazdy. Pomyślna weryfikacja danych uaktywnia konto. Wypożyczający płacić będzie złotówkę za minutę korzystania z auta.

Koszty paliwa, ubezpieczenie oraz kwestie techniczne leżą po stronie wypożyczalni. Rejestracja w systemie miejskiego samochodu wygląda niemalże identycznie jak ta, której dokonuje się w systemie miejskich jednośladów.

Nie zawsze taksówką, nie zawsze autobusem

Przejechana trasa z domu do pracy, będzie więc wynosić około kilkunastu złotych. To zapewne mniej, niż wyniosłaby opłata za usługi korporacji taksówkowej. Jeżeli samochodem podróżować będzie kilka osób, to koszty będą mniejsze niż te, poniesione z racji zakupu biletów na komunikację miejską.

Firma oddaje do dyspozycji mieszkańców auta marki Opel Corsa. To wygodne i komfortowe auta w sam raz na podróżowanie po mieście. Na razie są to dwa pojazdy, a wkrótce będzie ich znacznie więcej. Rezerwacji pojazdu dokonuje się na stronie.

(fot. Carsharing Lublin)

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak na pewno taniej będzie jak taksówką jak korki będą to może wyjść z 50 zł albo 60 zł za kurs.

  2. mam samochód i mam aktualne prawo jazdy, a jednak do pracy i z pracy wolę lubelski autobus miejski, a gdy w centrum spieszę się to idę pieszo i wyprzedzam wszystkich spieszących się zmotoryzowanych

  3. W Lublinie wybieram Panek – doskonała oferta dla wszystkich poszukujących raz na jakiś czas samochodu – można po ludzku wziąć na cały dzień – wtedy nie trzeba pędzić na złamanie karku.