Lubelski Rower Miejski wróci pierwszego dnia wiosny

Rowery miejskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Już 21 marca mieszkańcy Lublina będą mogli znowu korzystać z rowerów miejskich. Mieszkańcy będą mogli korzystać z 951 rowerów i 90 stacji.

– Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem wiosny startuje w Lublinie sezon rowerowy. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i da w pełni skorzystać z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym sezonie uruchomionych zostanie kolejnych 5 stacji rowerowych, które powstaną na stacjach PKN ORLEN. – Na tej formie współpracy zyskują wszyscy użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowerów jest dzięki temu więcej i są bardziej dostępne – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Nowe stacje LRM zostaną uruchomione na stacjach PKN ORLEN: Al. Kraśnicka 116A, ul. Głęboka 32, ul. Męczenników Majdanka 74, ul. Mełgiewska 2E i ul. Spółdzielczości Pracy 30. Będzie z nich można korzystać na takich samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem. Do wypożyczenia roweru niezbędna jest rejestracja w systemie i wpłacenie minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia.

Konta wcześniej założone w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zachowują ważność. Można również wypożyczać rower korzystając z konta założonego w dowolnym innym systemie Nextbike. Zasada ta działa w dwie strony – aktywne konto Lubelskiego Roweru Miejskiego umożliwia wypożyczanie rowerów w ponad 150 miastach na całym świecie, w tym m.in. w Warszawie, Białymstoku, Stalowej Woli, Radomiu, Londynie i Berlinie.

W skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych (dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza) i 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.