Lubelski Rower Miejski odjeżdża na zimową przerwę. Podsumowanie sezonu

lubelski rower miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze tylko dziś lubelscy cykliści mogą korzystać z Lubelskich Rowerów Miejskich. O północy z wtorku na środę system zostanie wyłączony, a rowery znikną z ulic. Powrócą na wiosnę.

 

To ostatnia szansa, aby skorzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. O północy z wtorku na środę system rowerów miejskich zostanie wyłączony. – W tym roku z Lubelskiego Roweru Miejskiego skorzystano już ponad 562 tysiące razy. To średnio ponad 624 wypożyczenia na jeden rower – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska.

 

Lubelski Rower Miejski to jeden z najbardziej rozwiniętych systemów rowerowych w Polsce. W tej chwili lubelska wypożyczalnia rowerów ma drugi najlepszy wynik w Polsce po warszawskim Veturilo.

 

Jednak statystyki pokazują co innego – spada liczba wypożyczeń rowerów. W 2016 r. przez cały sezon z miejskich jednośladów skorzystano 854 tys. razy. Przypomnijmy, że system Lubelskiego Roweru Miejskiego składa się z 91 stacji z 910 rowerami.

 

Na wiosnę 2018 użytkownicy będą mieli do dyspozycji siedem nowych stacji – sześć stacji sponsorskich na stacjach paliw Orlen i jedna przy ul. Jana Kasprowicza (powstanie w ramach budżetu obywatelskiego).

 

– PKN ORLEN nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej lokalizacji. Gdy tylko zostanie ona podjęta, przekażemy informację na ten temat – dodaje Marek Pogorzelski.

 

Zimowy serwis

Rowery trafią do magazynów i w trakcie zimowej przerwy przejdą konserwację i konieczne naprawy. Rowery powrócą na ulice miasta po przerwie zimowej – na wiosnę 2018 roku.

 

Najpopularniejsze stacje:

1. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

2. ul. Zamojska / Stary most

3. Lublin Plaza

4. ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka

5. Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

 

Najpopularniejsze trasy:

1. Lublin Plaza do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

2. Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy do ul. Zamojska / Stary most

3. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów

4. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do Lublin Plaza

5. ul. Zamojska / Stary most do Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.