Lubelski Rower Miejski. Na wiosnę więcej rowerów i wypożyczalni miejskich

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego w Lublinie

Na wiosnę w Lublinie będzie jeszcze więcej miejsc, w których będzie można wypożyczyć rowery miejskie. Operator systemu Nextbike podpisał właśnie umowę z PKN Orlen.

 

Nextbike to niemiecka sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerów działająca w 24 krajach na czterech kontynentach. W Polsce wypożyczalnia miejskich rowerów działa już w 28 miastach m.in. w: Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Katowicach czy w Lublinie. W naszym mieście wypożyczalnia rowerów działa pod nazwą Lubelski Rower Miejski.

 

System rowerów miejskich w Lublinie został wprowadzony we wrześniu 2014 roku. Już po krótkim czasie było widać, że lublinianie pokochali jednoślady. W 2016 roku LRM liczył 88 stacji z rowerami. Na dzień dzisiejszy to już 91 stacji (łącznie z pięcioma w Świdniku) i 891 rowerów.

 

Kolejna rozbudowa planowana jest na wiosnę. Nextbike będzie dostawcą i operatorem systemu rowerów miejskich PKN ORLEN. Oznacza to, że na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku, pojawi się łącznie 35 terminali z rowerami włączonymi do systemów miejskich.

 

Nowe stacje będą działać analogicznie, jak inne stacje sponsorskie, tak jak m.in. przy IKEA w Lublinie. Dokładnej liczby wypożyczalni i ich lokalizacji w naszym mieście operator nie chce zdradzić, lecz wstępnie można mówić tu nawet o pięciu punktach.

 

– Włączenie naszych obiektów w miejskie systemy rowerowe pozwala nam rozszerzać ofertę dla dotychczasowych klientów oraz otwierać się na zupełnie nowe grupy konsumentów – wyjaśnia decyzję o podpisaniu umowy Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży w PKN Orlen.

 

Pojazdy dostępne na stacjach ORLEN, będą w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami miejskimi, co oznacza, że rowery pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie miasta i odwrotnie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy przy stacjach rowerów będą stojaki żeby zapiąć moją indianę? Czy tylko na miejskie?

  2. Zazwyczaj jest kilka dodatkowych stojaków ja czasem przypinam tam mojego cruisera, bo często są jeszcze pod okiem kamery nawet