Lubelski Rower Miejski ma już ponad 100 tysięcy wypożyczeń!

lrm

Złota polska jesień sprzyja lubelskim rowerzystom miejskim. Przed kilkoma dniami, w związku z popularnością wypożyczalni w październiku, kiedy rowery wynajmowano 75 tysięcy razy, zdecydowano o wydłużeniu sezonu LRM aż do końca listopada. Dzięki tej decyzji wczoraj operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 100-tysięczne wypożyczenie publicznych jednośladów. Rowerowa rzeczywistość w Lublinie przerosła najśmielsze oczekiwania!

Choć rowerowy szczyt letni już za nami, rowery miejskie w Lublinie wciąż cieszą się dużym wzięciem. Wczoraj Nextbike Polska zarejestrował w sumie 2 057 wypożyczeń. Jednym z nich był 100-tysięczny wynajem LRM, odnotowany po godz. 10.00 (na trasie „ul. Żywnego / ul. Paryska” do „Al. Smorawińskiego / Al. Kompozytorów Polskich”).

100 tysięcy wypożyczeń oznacza około 150 tysięcy przejechanych kilometrów, czyli niemal czterokrotne objechanie Ziemi po równiku. Gdyby zsumować czas trwania wszystkich wypożyczeń okazałoby się, że rowerzyści LRM spędzili na jednośladach prawie 35 tysięcy godzin. Statystycznie rowery miejskie były wypożyczane codziennie średnio co 39 sekund! W tej chwili liczba zarejestrowanych użytkowników w Lublinie wynosi już 21,5 tysiąca.

Na osiągnięcie takiego wyniku potrzebne było niecałe półtora miesiąca. W związku z tym, że dotychczas aura była łaskawa dla rowerzystów, można przypuszczać, że dobra passa LRM zostanie utrzymana, co pozwoli zakończyć sezon w optymistycznych nastrojach i z niecierpliwością czekać na przyszły rok z pierwszym, pełnym sezonem Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Potwierdziło się, że decyzja o umożliwieniu mieszkańcom korzystania z publicznych jednośladów dłużej o dodatkowy miesiąc była słuszna. Jesienny spadek temperatur zupełnie nie ostudził entuzjazmu lubelskich rowerzystów. We wrześniu odnotowywaliśmy ok. 2 tysięcy wynajmów dziennie, na pewnym etapie października ta liczba sięgnęła 3 tysięcy, a obecnie świętujemy 100-tysięczne wypożyczenie. Są powody do dumy, ponieważ Lublin reprezentuje dziś ekstraklasowy poziom w zakresie komunikacji rowerowej – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Przed nami jeszcze prawie miesiąc jeżdżenia i patrząc na aktywność rowerzystów można założyć, że podsumowując sezon 2014 LRM będzie się czym pochwalić – dodaje.

Już w sezonie 2014 Lublin dysponował najnowocześniejszym i drugim największym w Polsce systemem rowerów miejskich, jednak w przyszłym roku mieszkańcy mogą spodziewać się rozwoju sieci wypożyczalni. Zgodnie z ostatnimi deklaracjami Prezydenta Miasta Lublina, Krzysztofa Żuka w przyszłorocznym budżecie zostaną zabezpieczone środki na podwojenie ilości stacji i rowerów.

fot. Z archiwum Nextbike Polska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.