Lubelski Rower Miejski: 300 tysięcy wypożyczeń, każde co 37 sekund

lubelski rower miejski 1
Tegoroczny sezon trwa już 4 miesiące, a Lubelski Rower Miejski ma już ponad 300 tysięcy wypożyczeń. Operator podaje, że nasze rowery miejskie są wypożyczane co 37 sekund z dostępnych 41 stacji. 300-tysięczne wypożyczenie miało miejsce we wtorek 28 lipca na chwilę przed godziną 18.00. Użytkowniczka przejechała z Romera na Plac Wolności.

Operator systemu Lubelski Rower Miejski, firma Nextbike Polska, 300-tysięczne wypożyczenie odnotowała we wtorek 28 lipca przed godziną 18:00. Użytkowniczka sięgnęła po rower na stacji „ul. Romera”, by po niecałych 30 minutach oddać go w lokalizacji „Plac Wolności”.

Od chwili inauguracji sezonu rowerowego (21 marca) w Lublinie jednoślady były wynajmowane już ponad 300 tysięcy razy. Daje to średnią na poziomie ok. 2330 wynajmów dziennie. Dla porównania – w ubiegłym roku było to ok. 1762 wypożyczeń każdego dnia! W bieżącym sezonie został ustanowiony także nowy dzienny rekord wynajmów. W 2014 roku wynosił on 3 647, natomiast w tym sezonie to aż 4 587 wynajmów w ciągu jednej doby!

– W tym roku w Lublinie rowery miejskie po raz pierwszy są dostępne przez cały, pełny sezon i widać, jak bardzo mieszkańcy cenią sobie ten ekologiczny, tani i zdrowy środek transportu. Z satysfakcją obserwujemy nie tylko rosnącą liczbę wypożyczeń, ale również przyrost nowych użytkowników, którzy chcą sprawdzić, w czym leży fenomen miejskiej sieci wypożyczalni. Takich osób w tym sezonie jest ponad 16 tysięcy – co jest trzecim najlepszym wynikiem w Polsce, po Warszawie i Wrocławiu, dysponujących znacznie większymi systemami – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Dokładna liczba rejestracji nowych użytkowników na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy to 16 253, dzięki czemu w chwili obecnej mamy aż 38 553 osób, korzystających z sieci rowerów miejskich w Lublinie. Średni czas pojedynczego wypożyczenia w tym sezonie to ok. 21 minut. Najaktywniejszy użytkownik w sezonie 2015 wynajmował rowery już 612 razy, co daje średnią prawie 5 wypożyczeń dziennie!

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Zana / ZUS

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Zana / ZUS

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka

Najpopularniejsze trasy:

ul. Zana / ZUS – ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – ul. Zana / ZUS

ul. Czwartaków / DS Helios UMCS – ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy – ul. Zamojska / Stary most

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka – ul. Czwartaków / DS Helios UMCS

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy ktoś w ogóle pomyślał, że osoby wypozyczajace te rowery mają gdzieś przepisy ruchu drogowego? Nagminna jazda po chodnikach i pasach, potracanie i wymuszanie pierwszeństwa na pieszych… jeżeli już jadą po drodze, nie sygnalizują swojej jazdy. Może miasto w końcu coś zrobi z tym?

    1. Uważasz że ludzie którzy nie jeżdżą na miejskich rowerach, a na swoich jeżdżą lepiej?
      Może zabierzmy ludziom rowery bo są wypadki, a i od razu zabierzmy prawa jazdy na samochody, motory i inne bo też są wypadki.

      1. Jeżdżą odpowiedzialniej niż Ci, ktorzy wynajmują te dwa kółka. Nieprzeczę, że są ASY, którym wszystko jedno czy jadą ulicą czy chodnikiem. Jest straż miejska? Niech się w końcu weźmie za łeb tych chodnikowcow…