Lubelski Festiwal Kultury Piwnej. Na terenie Browaru Perła stanie hala biesiadna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W weekend 31 sierpnia – 1 września na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie odbędzie się pierwsza edycja Lubelskiego Festiwalu Kultury Piwnej. Sprawdź, co w programie.

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej to nowa inicjatywa Perła – Browary Lubelskie S.A., której pierwsza edycja odbędzie się w dniach w weekend 31 sierpnia – 1 września na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie.

Sercem Festiwalu będzie hala biesiadna, gdzie będzie można skosztować przekąsek do piwa typowych dla kuchni m.in. czeskiej, polskiej i niemieckiej oraz specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa – festiwalową odsłonę Perły w wersji „chmielonej na zimno”. W hali nie zabraknie też klimatycznej muzyki na żywo.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach, które pokażą, że piwo niejedno może mieć zastosowanie. Osoby zainteresowane będą mogły wybierać spośród następujących zajęć: Browar od kuchni, Piwowarskie tajemnice, Szkoła piwnej degustacji, Pogromcy piwnych mitów czy Piwne SPA.

Ponadto będzie można poznać historię i tradycję lubelskiego browaru, proces produkcji i składniki piwa oraz odkryć niektóre z sekretów marki Perła podczas wycieczki po podziemiach Browaru Perła.

Goście będą mogli przyjrzeć się kolekcjom birofilów w trakcie odbywającej się w sobotę giełdy, a w niedzielę poznać dorobek domowych piwowarów. Przewidziano również specjalne pokazy filmowe w ramach Kina Perła.

Zarówno na dużych, jak i małych czekać będzie wesołe miasteczko. Główną atrakcją miasteczka będzie trzydziestometrowy diabelski młyn, z którego będzie można podziwiać panoramę Lublina z wysokości 30-metrów.

Na koniec każdego z festiwalowych dni organizatorzy zapraszają na afterparty do klubu Radość. Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie perla.pl/festiwal.

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej na terenie Browaru Perła | materiały organizatora


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.