Lubelski Bieg Dookoła Zalewu. Pobiegną, by pomóc podopiecznym lubelskich domów dziecka

Lublin z komina Elektrociepłowni "Wrotków" | fot. Damian Gerhand
Lublin z komina Elektrociepłowni "Wrotków" | fot. Damian Gerhand

W niedzielę, 15 kwietnia nad Zalewem Zemborzyckim zostanie zorganizowany pierwszy charytatywny bieg, którego środki zostaną przeznaczone na wyjazdy podopiecznych z domów dziecka do parków rozrywki.

Fundacja Zmieniamy Życia w niedzielę, 15 kwietnia organizuje Lubelski Bieg Dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. W biegu mogą wziąć udział zawodowi biegacze, pasjonaci oraz wszyscy, którzy chcieliby się sprawdzić. Warunkiem uczestnictwa w biegu już ukończenie 18. roku życia, bądź pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc domom dziecka w Lublinie, zorganizowanie czasu wolnego, oraz wyjazdy wakacyjne dla dzieci z ubogich domów do parków rozrywki Energylandia i Tatralandia, bądź też do kopalni soli w Wieliczce.

Bieg organizowany jest na trzech dystansach: ok. 12 km (dookoła Zalewu Zemborzyckiego), 5 km i 600 metrach (dla najmłodszych). Miejscem startu biegów jest tama. W planach są także dodatkowe wydarzenia towarzyszące m.in. pokaz sztuk walki Krav Magi czy nauka podstaw samoobrony.

Wpisowe*: 25 zł / osoby dorosłe; 15 zł / dzieci do lat 14  – w cenie: napoje, poczęstunek. Każdy z uczestników biegu otrzyma dyplom pamiątkowy. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody od sponsorów biegu.

27788520 2039478722996879 3809431643057908523 o
Lubelski Bieg Dookoła Zalewu Zemborzyckiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.