Lubelska strefa ekonomiczna ma już 10 lat. Będą kolejne miejsca pracy

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Lublinie
Specjalna Strefa Ekonomiczna w Lublinie

Lubelska Specjalna Strefa Ekonomiczna została powołana dnia 24 września 2007 roku. Na dzień dzisiejszy liczy 128 ha terenów inwestycyjnych, które są praktycznie w pełni zagospodarowane.

 

– Projekt utworzenia podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie miał za zadanie ożywienie gospodarcze, poprawę jego sytuacji konkurencyjnej w stosunku do innych ośrodków Polski Wschodniej oraz wprowadzenie impulsu innowacyjnego do lokalnej gospodarki – mówił Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów.

 

Aktualnie w Podstrefie Lublin wydanych jest 36 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, z czego 5 zezwoleń zostało wydanych w 2017 r. Według stanu na koniec czerwca 2017 r. na terenie lubelskiej podstrefy zlokalizowanych jest 58 podmiotów gospodarczych, z których 42 rozpoczęły już swoją działalność.

 

Przedsiębiorstwa te zainwestowały blisko 1,5 mld zł, przy zadeklarowanych nakładach na poziomie 1,1 mld zł, a część firm nadal jest w trakcie budowy swoich obiektów. Na terenie Podstrefy Lublin pracuje 3 775 osób, natomiast urzędnicy przewidują, że do 2020 r. zatrudnienie tam znajdzie 6 tys. pracowników, a do 2025 nawet 15 tysięcy.

 

Pod względem przychodów przedsiębiorstw Lublin jest liderem w Polsce Wschodniej. Do końca 2016 roku wpływy z Podstrefy wyniosły 107,6 mln zł, a pracownicy z tytułu wpływów podatkowych zasilili budżet miasta o blisko 15 mln zł.

 

Konferencja

Już 21 września w centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się konferencja poświęcona jubileuszowi 10-lecia Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefy Lublin. Szczegóły na stronie sse.lublin.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.