Lubelska Majówka na Targach Lublin. Na scenie Cleo i Kabaret pod Wyrwigroszem

Cleo gwiazdą wieczoru Lubelskiej Majówki na Targach Lublin | fot. organizator

Jeśli po weekendzie majowym macie niedosyt atrakcji, to warto skorzystać z propozycji Targów Lublin. W najbliższy weekend 12 i 13 maja odbędzie się tu Lubelska Majówka – Festiwal Aktywności Lokalnej. W programie m.in. koncert CLEO i występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Pierwszym wydarzeniem, które wchodzi w skład Lubelskiej Majówki jest Festiwal Aktywności Lokalnej. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie dorobek kulturalny poszczególnych sołectw oraz Lokalnych Grup Działania z Województwa Lubelskiego.

W programie również kuchnia regionalna i wspólne biesiadowanie, pokazy sztuki ludowej i dawnych zawodów m.in. garncarstwo i wyplatanie ze słomy oraz wielki kiermasz ogrodniczy z roślinami, kwiatami i krzewami owocowymi. Nie zabraknie też food trucków i browarów rzemieślniczych.

Kiermasz z roślinami | fot. organizator

Atrakcje dla dzieci

Podczas Lubelskiej Majówki organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie strefa zabaw. Tu dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach projektowania i tworzenia szmacianych lalek, tworzenia magicznych butelek sensorycznych czy robienia lizaków.

Przygotowany będzie dla nich kącik historyczny i rysunkowy, a także zajęcia z robotami i klockami Lego. Aktywne maluchy będą mogły przejechać się na kucyku czy poskakać na trampolinach i dmuchańcach. W sobotę, 12 maja specjalnie dla najmłodszych wystąpi Teatr Muzyczny w Lublinie.

Teatr Muzyczny w Lublinie | fot. organizator

Dla zdrowia

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, podczas wydarzenia będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, sprawdzić pomiar cukru we krwi i zmierzyć poziom nikotyny w wydychanym powietrzu, a także skonsultować się w sprawie badań mammograficznych i cytologicznych.

Moc atrakcji na scenie

Na Lubelskiej Majówce nie zabraknie licznych występów scenicznych. W sobotę 12 maja na scenie wystąpią artyści z Lublina. W programie przewidziano występ m.in. tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie, zespołu Wita-Mina D, zespołu VaBank i kabaretu QQ na muniu.

W niedzielę 13 maja na scenie wystąpi gwiazda festiwalu – CLEO i Kabaret pod Wyrwigroszem.

Kabaret pod Wyrwigroszem | fot. organizator

Lubelska Majówka na Targach Lublin

Lubelska Majówka odbędzie się Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11, w sobotę 12 maja w godzinach 10-20 i w niedzielę 13 maja w godzinach 10-18. Bilet wstępu – 5 zł. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie majowka.targi.lublin.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku – „Lubelska Majówka na Targach Lublin”.


Mamy dla was bilety

Wystarczy odpowiedzieć na krótkie pytanie i dać uzasadnienie: Jak spędzasz majówkę i kogo byś ze sobą zabrał/a? Najbardziej kreatywne odpowiedzi nagrodzimy biletami.

Odpowiedzi należy dodawać poniżej artykułu w komentarzach. Odpowiedzi można dodawać do piątku 11 maja do godz. 12.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 maja o godz. 18 w tym artykule (zostanie zaktualizowany).

Lista zwycięzców;
Gratulujemy i życzymy dobrej zabawy w ten weekend 🙂

sprawdźcie swoje skrzynki @

Ps. dodając komentarz warto podać prawdziwego e-maila, ponieważ na niego będziemy kontaktować się ze zwycięzcami.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Majówkę spędzam z mnóstwem osób w większości z rodziną ale na wyjście na Lubelską Majówkę na Targach Lublin poszła bym z ukochanym mężem ?

  2. Majówka z przyjaciółką i to ją zabrałabym oczywiście ☺

  3. Majówkę spędzam z narzeczoną i to również ją z chęcią zabrałbym na to wydarzenie 🙂