Lubelska Karta Miejska ma już ponad 9 tys. użytkowników. Bez niej zapłacisz więcej za bilety

DSC02386 min e1454263374545
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej unikną podwyżki cen biletów okresowych, która obowiązywać będzie od 15 października. Jak i gdzie złożyć wniosek o wydanie LKM?

Przystąpienie do programu Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwi jej posiadaczom do korzystania z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu, w takich obszarach, jak komunikacja miejska, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel.

„Ideą Lubelskiej Karty Miejskiej jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Kto może wnioskować o Lubelską Kartę Miejską?

Do programu LKM mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym, jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód.

Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują, jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto.

Do programu są włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.

Jak uzyskać Lubelską Kartę Miejską?

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej.

Przy składaniu wniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy wraz z potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego we właściwym dla Gminy Lublin Urzędzie Skarbowym albo Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO).

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą skorzystać z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15-16.45.

Przed wizytą warto wcześniej wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Dodatkowo, należy pamiętać, że jeżeli upoważniamy kogoś do złożenia wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej, to musimy dołączyć stosowne upoważnienie. W Punktach Obsługi Klienta prowadzonych przez ZTM, obecni są nawigatorzy, którzy służą pomocą osobom zainteresowanym złożeniem wniosku, wskażą właściwy formularz do wypełnienia, jak również będą czuwać nad porządkiem organizacyjnym oczekujących w kolejce.

Bez Lubelskiej Karty Miejskiej zapłacisz więcej za bilety

Od 15 października zacznie obowiązywać nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Zmiana cen dotyczy tylko kategorii biletów okresowych i osób, które nie są posiadaczami Lubelskiej Karty Miejskiej. Osoby, które przystąpiły do miejskiego programu lojalnościowego będą mogły kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas. Dodatkowo jako bonus otrzymują możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w Pełnej Strefie Biletowej.

Nowy cennik podwyższa opłaty w Pierwszej, Drugiej i Pełnej Strefie Biletowej w kategorii biletów okresowych w przedziale od 15% do 35%. Najbardziej popularny bilet okresowy 30-dniowy na wszystkie linie, obowiązujący na terenie Lublina (Pierwsza Strefa Biletowa) od połowy października będzie kosztował 119 zł, natomiast ulgowy 59,50 zł. Zobacz nowe ceny wszystkich biletów – TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.