Lubelska Karta Miejska ma już ponad 3 tysiące użytkowników. Jakie ulgi i zniżki?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Coraz więcej mieszkańców Lublina posiada Lubelską Kartę Miejską. Jej posiadacze mogą korzystać z ulg, rabatów i zniżek w komunikacji miejskiej, parkingów, obiektów sportowych, czy placówek kulturalnych.

„Z dnia na dzień rośnie liczba zainteresowanych udziałem w programie, który umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu. Ideą Lubelskiej Karty Miejskiej jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Program uruchomiono pod koniec lipca i przez blisko miesiąc przystąpiło do niego ponad 3 tysiące osób. Lubelska Karta Miejska kodowana jest w Karcie Biletu Elektronicznego, więc osoby, które je posiadają i mają uprawnienia do karty miejskiej, nie muszą wyrabiać nowego dokumentu. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej.

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, zachęcamy do skorzystania z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15 – 16.45.

„Zachęcamy mieszkańców do tego aby, jeszcze w ostatnich dniach wakacji zaplanowali sobie wizytę w jednym z punktów i złożyli wniosek o Lubelską Kartę Miejską. Pozwoli to na uniknięcie kolejek, które mogą pojawić się wraz z początkiem roku szkolnego, a następnie akademickiego. Przed wizytą warto wcześniej wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Dzięki takiemu przygotowaniu szybko i sprawnie załatwimy formalności” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Lista dostępnych zniżek, rabatów i ulg dla posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej jest dostępna na dedykowanej stronie internetowej lubika.lublin.eu, na której również dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej Karty Miejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie inne ważne informacje dotyczące projektu. Od kilku dni na stronie dostępna jest nowa funkcjonalność, która umożliwia sprawdzenie ważności nadanej już wcześniej LKM.

Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie pracuje nad stworzeniem nowej taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską. Ma ona zróżnicować wysokość opłat dla osób mieszkających i rozliczających PIT w Lublinie oraz dla tych, które mieszkają w sąsiednich gminach, ale tutaj pracują czy uczą się, korzystając przy tym z miejskiej infrastruktury i transportu publicznego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.