Lubelska Karta Miejska. Jej posiadacze będą mogli korzystać z ulg, rabatów i zniżek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lublin pracuje nad Lubelską Kartą Miejską. Dzięki niej będziemy mogli skorzystać z ulg, rabatów i zniżek w komunikacji miejskiej, parkingów, obiektów sportowych, placówek kulturalnych.

Urząd Miasta Lublin ogłosił, że pracuje nad wprowadzeniem Lubelskiej Karty Miejskiej. Już wiadomo, że Lubelska Karta Miejska będzie dokumentem imiennym z fotografią, wydawanym na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej.

Lubelska Karta Miejska – ulgi, rabaty, zniżki

Lubelska Karta Miejska ma być nowym programem lojalnościowym skierowanym do mieszkańców Lublina. Posiadanie LKM uprawni do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi.

Dzięki miejskiej karcie osoby te będą mogły korzystać z ulg, m.in. w transporcie publicznym, a także w kulturze, sporcie czy edukacji. Istnienie takiego systemu przyczyni się do wzrostu dochodów miasta, ponieważ wpływy z PIT to aż 1/4 wszystkich środków w budżecie Lublina. Lubelska Karta Miejska to również sposób na budowanie więzi z miastem, a także pozyskiwanie nowych mieszkańców” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dla kogo Lubelska Karta Miejska?

Z Lubelskiej Karty Miejskiej będą mogły skorzystać wszystkie osoby zamieszkałe w Lublinie, które rozliczają podatek dochodowy PIT od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Gminy Lublin, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód.

Programem objęte są także osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto.

Do programu będą włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku nauki do 25. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej.

Procedura wydawania Karty, jej ważności oraz wymaganych dokumentów zostanie określona przez Prezydenta Miasta Lublin w drodze zarządzenia. Podobnie, szczegółowy zakres oferowanych zniżek, ulg i uprawnień w ramach Programu, zostanie określony odrębnymi dokumentami” – wyjaśnia Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie pracuje już nad stworzeniem nowej taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską. Ma ona zróżnicować wysokość opłat dla osób mieszkających i rozliczających PIT w Lublinie oraz dla tych, które mieszkają w sąsiednich gminach, ale tutaj pracują czy uczą się, korzystając przy tym z miejskiej infrastruktury i transportu publicznego.

Propozycja nowej taryfy trafi w formie projektu uchwały pod obrady Rady Miasta Lublin w II kwartale 2020 r. Od września osoby, które nie posiadają Lubelskiej Karty Miejskiej, będą płacić więcej za przejazdy komunikacją miejską na biletach okresowych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.