Lubelscy terytorialsi zapraszają na Wakacje z WOT: Piąta Edycja Szkolenia

żołnierze, Wakacje z WOT
fot. 2lbot

Lubelscy terytorialsi zapraszają na piąty rok szkoleń podstawowych i wyrównawczych podczas wakacji. To doskonała okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzem Wojska Polskiego.

Letnie szkolenia z WOT

Tegoroczna edycja „Wakacji z WOT” oferuje dwa terminy szkoleń: 5-20 lipca i 13-28 września. W programie znajdują się szkolenia podstawowe dla nowych rekrutów. Szkolenia wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy odbędą się w terminach 5-12 lipca i 13-20 września.

plakat Wakacje z WOT
Plakat | fot. 2lbot

Jak dołączyć do szkolenia?

  1. Kontakt z Rekruterem: Skontaktuj się z rekruterem 2 LBOT z Twojego powiatu. Wyszukiwarka kontaktów dostępna jest na stronie rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.
  2. Złożenie Wniosku: Przygotuj i złóż wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej w odpowiednim WCR (Wojskowe Centrum Rekrutacji). Im wcześniej to zrobisz, tym większa szansa na udział w wybranym terminie.
  3. Otrzymanie Karty Powołania: Po przejściu procedury rekrutacyjnej otrzymasz kartę powołania z informacjami o terminie i miejscu szkolenia.
żołnierz, Wakacje z WOT
fot. 2lbot

Co zabrać na szkolenie?

Na szkolenie zabierz przybory kosmetyczne, środki piorące, obuwie sportowe, leki, dodatkową bieliznę, skarpety, przybory do czyszczenia obuwia, podręczny zestaw do szycia, latarkę, kubek, składany nóż, ładowarkę do telefonu, powerbank, marker, notes z długopisem i taśmę izolacyjną. Mundur polowy i obuwie taktyczne otrzymasz na miejscu.

żołnierze, Wakacje z WOT
fot. 2lbot

O Wojskach Obrony Terytorialnej

WOT to piąty rodzaj Sił Zbrojnych, utworzony 1 stycznia 2017 roku. W czasie pokoju WOT wspiera operacje zarządzania kryzysowego, a w czasie wojny współdziała z wojskami operacyjnymi.

Czy rozważasz dołączenie do Wakacji z WOT? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu lub udostępnij ten artykuł, aby inni mogli skorzystać z tej wyjątkowej okazji!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.