Ważny temat? Prześlij newsa!

Lubelscy Terytorialsi od miesiąca walczą ze skutkami powodzi. Operacja „Feniks” – pomoc na terenach dotkniętych powodzią

Spotted Lublin

Minął już miesiąc, odkąd żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają działania związane z walką ze skutkami powodzi na Dolnym Śląsku. Ich działania, obejmujące m.in. umacnianie wałów przeciwpowodziowych, porządkowanie terenów oraz pomoc mieszkańcom, są kluczowym elementem największej w historii Wojska Polskiego operacji „Feniks”. Miesiąc walki z żywiołem Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli […]

Terytorialsi usuwają skutki powodzi

Terytorialsi z Lubelszczyzny pomagają powodzianom | fot. 2LBOT

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Minął już miesiąc, odkąd żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają działania związane z walką ze skutkami powodzi na Dolnym Śląsku. Ich działania, obejmujące m.in. umacnianie wałów przeciwpowodziowych, porządkowanie terenów oraz pomoc mieszkańcom, są kluczowym elementem największej w historii Wojska Polskiego operacji „Feniks”.

Miesiąc walki z żywiołem

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli działania pomocowe 16 września, w odpowiedzi na powódź, która dotknęła Dolny Śląsk. W pierwszych dniach skupili się na umacnianiu wałów przeciwpowodziowych oraz zabezpieczaniu najbardziej zagrożonych miejscowości, takich jak Wrocław, Lądek Zdrój i Ustroń Śląski. Kolejne etapy działań skoncentrowane były na usuwaniu skutków powodzi, co obejmowało porządkowanie terenów, oczyszczanie dróg oraz odbudowę infrastruktury.

Terytorialsi pomagają oczyścić brzeg
Terytorialsi z Lubelszczyzny pomagają powodzianom | fot. 2LBOT

Kluczowe działania Terytorialsów

Operacja Feniks na terenach powodziowych
Terytorialsi z Lubelszczyzny pomagają powodzianom | fot. 2LBOT

„Operacja „Feniks” to największa akcja pomocowa w historii Wojska Polskiego, w której codziennie bierze udział ponad 6 tys. żołnierzy. Celem naszych działań jest nie tylko odbudowa infrastruktury, ale także wsparcie mieszkańców w codziennym życiu” – podkreślił dowódca WOT, gen. bryg. Krzysztof Stańczyk.

Nowoczesne rozwiązania w walce z żywiołem

Dzięki aplikacji SI Feniks stworzonej przez Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni znacznie usprawniono proces przekazywania wniosków o pomoc oraz lokalizację punktów żywieniowych i medycznych. Narzędzie to przyczynia się do sprawniejszej koordynacji działań na terenach powodziowych.

Żołnierze OT pomagają w walce z powodzią
Terytorialsi z Lubelszczyzny pomagają powodzianom | fot. 2LBOT

Jakie są Wasze opinie na temat działań Wojska Polskiego w walce ze skutkami powodzi? Podzielcie się w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check