Lubelscy Strzelcy spróbowali swoich sił w ewakuacji

Strzelcy, las,
fot. Marta Kempisty

Zgodnie z planem, w niedzielę miały odbyć się kolejne z cyklicznych zajęć. Zamiast tego, każdy Strzelec w sobotni wieczór otrzymał nagłą wiadomość.

Nagła zmiana planów

Należało spakować plecak ewakuacyjny, zabierając maksymalnie pięć dowolnych, niezbędnych do przetrwania przedmiotów, poza obowiązkowym prowiantem, kompasem, zestawem do rozpalenia ognia i workiem foliowym.

mapa, las
fot. Marta Kempisty

Po stawieniu się na punkcie zbiórki nastąpił szybki podział na pary, przeszukanie plecaków w celu wyłonienia nadmiarowych przedmiotów i rozdzielenie w różne punkty lasu. Każda dwójka miała przed sobą kilkunastokilometrowy marsz na orientację, urozmaicony dotarciem do wyznaczonych punktów, o czym należało meldować zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

strzelec, survival, las
fot. Marta Kempisty

Do ostatniego punktu, wspólnego dla każdej pary, należało dotrzeć, zdobywając m.in. wodę i rozpałkę, wykorzystując tylko to, co znalazło się w lesie. Marsz urozmaicały także dodatkowe utrudnienia- należało usunąć sznurówki z buta i zastąpić czymś z własnego ekwipunku, a także stworzyć prowizoryczne usztywnienie nogi podczas symulowanego urazu i w takim stanie kontynuować marsz.

survival, człowiek, las
fot. Marta Kempisty

Ostatnim zadaniem było rozpalenie ogniska, wykorzystując wcześniej zdobyte materiały i zagotowanie na nim wody, przed upływem wyznaczonego czasu. W nagrodę za wykonanie zadania, Strzelcy mogli napić się naparu z jeżyn.

survival, ognisko, strzelcy
fot. Marta Kempisty

Zajęcia jak te powyższe mają ukierunkowywać myślenie uczestników na najpotrzebniejsze rzeczy oraz ćwiczyć umiejętności improwizacji i kondycję. W przyszłości planowane są podobne zajęcia o stopniowo zwiększającym się poziomie trudności, w różnym środowisku.

Jednostka Strzelecka nr 0302 w Lublinie

Jest organizacją proobronną działającą na terenie Lubelszczyzny. Należy do Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Działa ona na rzecz wzmacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej przez przygotowywanie członków do służby wojskowej, ćwiczenia z zakresu taktyki oraz survivalu i podnoszenia poziomu sprawności fizycznej.
Bądź odważny i zgłoś się do nas.
Wyjdź z domu — zostań Strzelcem!
Dołącz do nas: Jednostka Strzelecka nr 0302 w Lublinie

człowiek, woda, survival,
fot. Marta Kempisty
survival, strzelec, las
fot. Marta Kempisty
survival, las, strzelec
fot. Marta Kempisty
survival, las, strzelec
fot. Marta Kempisty

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.