Lubelscy policjanci wspierali ćwiczenia DRAGON 24

srtażacy, policjanci, żołnierze, ćwiczenia
fot. KWP Lublin

Policjanci z lubelskiego garnizonu biorą udział we wsparciu ćwiczenia DRAGON 24. Na południowo-wschodnich poligonach naszego kraju 17 Wielkopolska Brygada zmechanizowana doskonali umiejętności taktyczno-ogniowe wraz z sojusznikami.

Ćwiczenia taktyczne DRAGON 24

Ćwiczenie taktyczne DRAGON 24 z wojskami jest kluczowym elementem manewrów NATO w ramach STEADFAST DEFENDER 24. Organizatorem jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ćwiczenie jest wyrazem gotowości Sił Zbrojnych RP do udzielenia wsparcia i pomocy innym państwom bałtyckim w ramach kolektywnej obrony Sojuszu w przypadku agresji na ich terytorium.

Jeden z epizodów ćwiczeń rozegrany został według określonego scenariusza w środę na trasie S-19 w województwie lubelskim w rejonie MOP Obroki. Tam 17 Wielkopolska Brygada zmechanizowana doskonaliła umiejętności taktyczno-ogniowe wraz z sojusznikami.

pojazdy wojskowe
fot. KWP Lublin

Od strony Rzeszowa w kierunku Lublina trasą S-19 poruszała się kolumna wojskowa z opancerzonymi transporterami. W pewnym momencie wskutek awarii jednego z nich doszło do najechania na niego przez inny jadący w kolumnie transporter. Wskutek wypadku kilka osób doznało obrażeń. Jeden z pojazdów stanął w ogniu.

Na miejscu zdarzenia zadysponowano straż pożarną, ratowników medycznych, a także funkcjonariuszy ruchu drogowego KMP w Lublinie oraz KPP Kraśniku. Zadaniem policjantów było zabezpieczenie miejsca wypadku oraz wyznaczenie objazdów.

Na czas przebiegu ćwiczeń został zamknięty ruch w obu kierunkach na trasie S19 między miejscowościami Kraśnik a Niedrzwica Duża. Policjanci ruch pojazdów kierowali na objazdy drogami niższej kategorii.

żołnierze, pojazd wojskowy
fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.