Ważny temat? Prześlij newsa!

Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego obywatela Ukrainy

Spotted Lublin

Funkcjonariusze z KWP w Lublinie zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego od 2018 roku czterema listami gończymi. Mężczyzna miał do odbycia prawie 3 lata więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz inne przestępstwa. Zatrzymanie poszukiwanego od lat przestępcy Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie od 2018 roku poszukiwali 42-letniego obywatela […]

Funkcjonariusze z KWP w Lublinie zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego od 2018 roku czterema listami gończymi. Mężczyzna miał do odbycia prawie 3 lata więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz inne przestępstwa.

Zatrzymanie poszukiwanego od lat przestępcy

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie od 2018 roku poszukiwali 42-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był poszukiwany czterema listami gończymi za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oszustwo oraz przestępstwo akcyzowe. Przebywał w krajach europejskich, a lubelscy policjanci złożyli wniosek o wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jednak niedawno „łowcy głów” ustalili, że mężczyzna wrócił do Polski i ukrywa się w województwie łódzkim. Pod koniec ubiegłego tygodnia, funkcjonariusze zatrzymali go w powiecie Tomaszów Mazowiecki.

kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Przestępstwa i kara

42-letni obywatel Ukrainy był poszukiwany za kilka przestępstw:

Łącznie mężczyzna ma do odbycia prawie 3 lata więzienia. Dodatkowo, za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

więzienie areszt drut
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Współpraca z policją

42-latek został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. Policja przypomina, że wszelkie informacje na temat poszukiwanych przestępców można przekazywać bezpośrednio funkcjonariuszom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie pod numerem telefonu 798 003 676.

Czy uważasz, że działania „łowców głów” skutecznie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check