Lubella z drugim zezwoleniem na działalność w Podstrefie Lublina

Lubella otrzymała drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin będącej częścią Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

 

W planach spółki m.in. budowa hali magazynowej, zakup nowoczesnych linii technologicznych do produkcji makaronu i płatków śniadaniowych oraz rozbudowę młyna. Spółka skupuje ponad 100 tysięcy ton pszenicy rocznie.

 

– Niezmiernie cieszy nas rozwój lubelskich przedsiębiorstw. W tym roku mija 10 lat funkcjonowania lubelskiej strefy ekonomicznej. Zasadniczym celem, dla którego została utworzona, było przyspieszenie rozwoju gospodarczego miasta poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, a także poprzez wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw otwartych na innowacje – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia o kolejnych 16 pracowników. Zakończenia prac nad projektem planowane jest w 2021 roku.

 

Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 108 mln zł.

 

O Podstrefie Lublina

Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec to 128 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, które są praktycznie w pełni zagospodarowane. W planach jest poszerzenie terenów SSE o kolejne 72h do 200h.

 

Na terenie Podstrefy działa 59 Inwestorów, w tym 41 przedsiębiorców już prowadzi swoją działalność. Poziom deklarowanych nakładów inwestycji sięga 959 mln zł, natomiast poziom zrealizowanych inwestycji wynosi 1 410 mln zł.

 

Obecnie w firmach działających w ramach Podstrefy Lublin SSE pracuje 3 617 osób. Inwestorzy deklarowali 1 521  nowych miejsc pracy, utworzyli 2 430 miejsc pracy, a 1 187 zostało utrzymanych.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gdyby jeszcze płacili tak jak inwestują……ludzie odchodzą a oni nic nie robią z tego powodu