Lubella rozbudowuje zakłady w Podstrefie Lublin

Lubella ukończyła pierwszą halę produkcyjną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym samym firma przystępuje do kolejnego etapu projektu inwestycyjnego.

Zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej dla PZZ Lubella na projekt dotyczący budowy hali produkcyjno – magazynowej wraz z infrastrukturą techniczną, instalacją nowoczesnej linii produkcyjnej oraz budowę zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania wydane zostało we wrześniu 2015 roku. Firma zadeklarowała inwestycję na poziomie 87 mln złotych, zatrudnienie 35 nowych pracowników oraz utrzymanie 360 obecnych pracowników.

W niespełna rok powstała hala produkcyjno-magazynowa z szerokim zapleczem socjalnym i pomieszczeniami biurowymi o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m2. Obiekt funkcjonalnie podzielono na 3 strefy: socjalno-biurową, produkcyjno-magazynową oraz techniczną, w której zlokalizowano pomieszczenia związane z obsługą linii technologicznych.

Lubella uzyskała pozwolenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin na użytkowanie nowego budynku w listopadzie tego roku. Inwestycji towarzyszy również powstanie infrastruktury towarzyszącej z zagospodarowaniem terenu wokół, budową parkingów, dróg dojazdowych i placu manewrowego. W hali zainstalowana już wkrótce zostanie nowoczesna, automatyczna linia do produkcji makaronów.

Kolejnym etapem inwestycji Lubelli, który wszedł już w fazę realizacji, jest budowa magazynu wysokiego składowania wyposażonego w automatyczny system obsługi palet. W nowym magazynie na 12 poziomach składowania utworzonych zostanie blisko 26 tys. miejsc paletowych. Magazyn poza swoją wielkością imponuje przede wszystkim stopniem zaawansowania technologicznego. Palety od chwili wejścia będą identyfikowane i w sposób w pełni zautomatyzowany transportowane na miejsce składowania. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na lipiec, a prac instalacyjnych i technologicznych na listopad 2017 roku.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, cały projekt inwestycyjny PZZ Lubella powinien zostać zamknięty do końca 2018 roku. Inwestor już dziś deklaruje znaczne przekroczenie wydatków ponad pierwotnie zakładane 87 mln.

(fot. archiwum)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Trzeba tylko dodać, że ta specjalna strefa ekonomiczna w przypadku Lubelli jest przy ul. Wrotkowskiej.