Lotnisko w Świdniku będzie miało swojego patrona? Padła już propozycja nazwy

Tablica Odprawa/Przyloty w Porcie Lotniczym Lublin
Port Lotniczy Lublin | fot. Dominik Wąsik

Port Lotniczy Lublin im. Unii Lubelskiej – taka jest propozycja nazwy dla lotniska w Świdniku. Miejski radny Marcin Nowak złożył właśnie w tej sprawie interpelację. Szczegóły w artykule poniżej.

Radny chce, by lotnisko w Świdniku nosiło imię Unii Lubelskiej

Interpelację w sprawie nadania nazwy Portowi Lotniczemu Lublin złożył miejski radny Marcin Nowak.

„Przed czterema laty, wraz z grupą radnych, poruszyliśmy w przestrzeni publicznej temat nadania nazwy Portowi Lotniczemu Lublin im. Unii Lubelskiej, jednak pomimo życzliwego przyjęcia tego pomysłu, do chwili obecnej nie doczekałem się żadnej konstruktywnej informacji, co do podjęcia działań w przedmiotowej sprawie” – pisze w interpelacji radny Marcin Nowak.

Przypomnijmy, że w 2019 r. władze Portu Lotniczego Lublin, jak i główny udziałowiec spółki, czyli miasto Lublin uznały, że lotnisko nie będzie miało patrona.

Radny jest przekonany, że nadanie lotnisku imienia Unii Lubelskiej byłoby właściwym krokiem w kierunku uwypuklenia doniosłości porozumienia zawartego w Lublinie między Koroną Królestwa Polskiego a Wielkim Księstwem Litewskim, historycznego znaczenia naszego miasta, a także popularyzowania idei współpracy, poszanowania i integracji we współczesnej Europie.

„Jestem przekonany, że dzięki tej decyzji wciąż bezimienny Port Lotniczy otrzymałby w końcu nazwę godną swojego miejsca geograficznego, łącząc lublinian w ocenie naszej historii” – pisze Nowak.

Radny czeka teraz na odpowiedź miasta na interpelację.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Powinno być św.unii lubelskiej.
    Panie radny już nie masz pan co robić.
    .

  2. Nazwa portu powinna być krótka i łatwa do wypowiedzenia przez Wszystkich czyli Port Lotniczy LUBLIN , i to wystarczy.

  3. A nie powinno być ,,wielkiego jarosława I,, dobrodzieja naszego, myśliciela światowego, mądrego nad mądrymi. Unia źle się kojarzy

  4. A kto zatwierdza komentarze, sołtys czy rada parafialna, czy może koło gospodyń wiejskich