Lotnisko Lublin: Ponad 43 tys. obsłużonych pasażerów w październiku

IMG 6086

Październik był czwartym miesiącem z rzędu, kiedy liczba pasażerów korzystających z lubelskiego lotniska przekroczyła barierę 40 tysięcy. Lotnisko do końca roku chce przekroczyć liczbę 400 tys. pasażerów.

 

W minionym miesiącu lotnisko obsłużyło 43048 pasażerów, czyli o blisko 28 procent więcej niż przed rokiem. Podobnie jest, jeśli chodzi o liczbę wykonanych operacji lotniczych. Było ich 483, tzn. o ponad 23 procent więcej niż w 2016 roku.

 

Od początku tego roku z lubelskiego lotniska skorzystało w sumie ok. 350 tys. osób, a w całym ubiegłym 377 tysięcy. Władze portu szacują, że liczba pasażerów w 2017 roku może wynieść nawet 430 tysięcy. Aby tak się stało w każdym z dwóch ostatnich miesięcy z lotniska musiałoby korzystać 40 tys. osób.

 

Sezon zimowy w PPL

W sezonie zimowym, port obsłuży ponad 50 lotów tygodniowo. Nowością będzie połączenie z Weroną, które zadebiutuje 23 grudnia. Do włoskiego miasta dolecimy z linią Small Planet Airlines.Ryanair utrzyma 4 loty tygodniowo do Londynu Stansted. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z rozkładu usunięty został Dublin, ale tylko na kilka miesięcy.

 

Z liniami Wizz Air polecimy natomiast do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Przewoźnik, operując na 8 trasach, będzie realizował do 25 lotów tygodniowo. Polskie Linie Lotnicze LOT, dwa razy w tygodniu, obsłużą połączenie ze Świdnika do Tel Awiwu.

 

EasyJet, również dwa razy w tygodniu, zaproponuje loty do Mediolanu, z przewoźnikiem BMI regional polecimy codziennie do Monachium.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.