Lodowisko Icemania w Lublinie – otwarcie już 19 października

lodowisko icemania
Lodowisko Icemania | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 'Bystrzyca’ przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu lodowiska Icemania w Lublinie. Jego otwarcie zaplanowano na 19 października.

Do końca września na hali lodowej przy Aqua Lublin ma działać Akademia Małego Szofera i Rollmania. Po zamknięciu tych obiektów przyjdzie czas na demontaż infrastruktury obiektów i przygotowanie hali do zbliżającego się sezonu działania lodowiska Icemania.

Hala Lodowa przy Al. Zygmuntowskich pozwala na uruchomienie Icemanii w znacznie mniej „zimowych” warunkach, niż było to w przypadku lodowiska działającego pod namiotem czy na pod gołym niebem. Dlatego możemy przygotowywać taflę lodową już jesienią – nawet wtedy, gdy na dworze jest jeszcze stosunkowo ciepło. Nie potrzebujemy ujemnych temperatur” – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

Kiedy otwarcie Icemanii?

W tym sezonie Icemania ruszy 19 października. Mogę zapewnić, że wszystko to, co w poprzednim sezonie cieszyło się największym powodzeniem i spotykało z najlepszym odzewem naszych Klientów, pozostanie również na najbliższą zimę. Chodzi o m.in. specjalne tercje dedykowane dzieciom i osobom uczącym się jeździć na łyżwach, imprezy specjalne tj. Laser Party czy różnorakie promocje” – mówi Miłosz Bednarczyk.

Poprzedni sezon na Icemanii rozpoczął się 20 października 2018 r.. Do 17 marca 2019 r. lodowisko odwiedziło ok. 89 tys. osób. Icemania tradycyjnie najbardziej oblegana była w lutym, kiedy odwiedziło ją 26 237 osób. Rekordowe dni przypadły z kolei na okres świąteczno-noworoczny: 27.12 – 1451 osób, 28.12 – 1750 osób, 29.12. – 1545 osób, 30.12. – 1522 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.