Linia szkwału dotarła do Lublina. Burza śnieżna i silny wiatr [RELACJA NA ŻYWO]

Burza śnieżna Lublin
Burza śnieżna Lublin | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie rozpętała się burza śnieżna, a silny wiatr i opady deszczu i śniegu występują niemal w całej Polsce. Gdzie sytuacja jest teraz najpoważniejsza? Sprawdź naszą relację na żywo z Lublina.

Burza ze śnieżycą i silnym wiatrem przetacza się przez Lublin. Burzy towarzyszą wyładowania atmosferyczne, bo mamy linię szkwałową. Nasze miasto może czekać paraliż komunikacyjny. Zawieja śnieżna znacznie ograniczyła widzialność, a drogi błyskawicznie stały się białe i śliskie.

11:55 – W ciągu kilku minut na ulicach Lublina zrobiło się biało. Na jezdni zalega błoto pośniegowe i jest ślisko. Na razie bez silnych porywów wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne dziś ostrzeżenie pogodowe, które będzie obowiązywać do wtorku 18 stycznia. Czytaj więcej: Posypało, popadało, zamarznie. W nocy na ulicach i chodnikach może być ślisko

Alert pogodowy na Lubelszczyźnie

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr powieje z kierunku zachodniego i północno-zachodniego.

„Przez obszar województwa, z północy na południe, przemieszcza się strefa bardzo aktywnego frontu atmosferycznego, na którym występują burze. W najbliższych godzinach porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h” – informuje w zaktualizowanym komunikacie pogodowym IMGW.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.