Likwidacja punktów kasowych w biurach obsługi mieszkańców. Zastąpią je opłatomaty

Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej
Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej | fot. Miasto Lublin

Urząd Miasta Lublin likwiduje w biurach obsługi mieszkańców tradycyjne punkty kasowe. W ich miejsce rozpoczął się właśnie montaż opłatomatów, które zaczną działać od najbliższej środy, 5 stycznia.

Opłatomaty w BOM-ach

Za pomocą opłatomatów będzie można dokonać płatności m.in. z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej. Montaż urządzeń rozpoczął się dziś i potrwa do jutra, tj. 4 stycznia. Nowy system ma zacząć działać od środy, 5 stycznia.

„Opłatomaty umożliwiają interesantom dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych, jak i gotówką. Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Korzystanie z opłatomatów w celu dokonania płatności nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami. Nowe urządzenia znajdziemy w tzw. BOM-ach, czyli Biurach Obsługi Mieszkańców przy ulicach: Filaretów, Kleeberga, Szaserów i Wolskiej, a także w Urzędzie Miasta przy Wieniawskiej i Czechowskiej.

„Mieszkańcy Lublina nadal będą mogli opłacić wszelkie należności administracyjne i skarbowe w dwóch punktach kasowych prowadzących obsługę bankową mieszkańców, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 oraz w Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a” – informuje Głazik.

Mieszkańcy mogą dokonać także należnych opłat bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Banku Pekao SA przy ulicach: Nowowiejskiego 2, Jaczewskiego 8, Krakowskie Przedmieście 64, Marii Curie-Skłodowskiej 5, Nadbystrzycka 40a, Chopina 26a, Królewska 1, 1 Maja 10 oraz Projektowa 1.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.