Lidl wycofuje zanieczyszczone mięso ze sklepów. Sieć ostrzega klientów, macie dwa wyjścia

Mięso na burgera na grillu
Mięso na burgera na grillu | fot. Adobe Stock

Lidl wydał ostrzeżenie do swoich klientów w związku z wycofaniem partii mięsa ze sklepów. Mowa o burgerze wołowym, który cieszy się popularnością wśród klientów sieciówki. Jak przekazała sieć w komunikacie, powodem wycofania produktu jest możliwe zanieczyszczenie fragmentami plastiku.

Lidl ostrzega przed zanieczyszczonym mięsem, które klienci mogli ostatnio zakupić w jej sklepach. O sprawie doniósł też Główny Inspektorat Sanitarny, który wydał ostrzeżenie ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku.

Lidl wycofuje zanieczyszczone mięso. Chodzi o ten popularny produkt

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Wycofanie dotyczy wyłącznie jednej partii produktu.

„Przeprowadzono szczegółową analizę procesu produkcyjnego, w wyniku której nie można wykluczyć możliwości pojawienia się plastikowych elementów w produkcie „Rzeźnik, Burger wołowy, 2×110 g” numer partii 01279024 z terminem przydatności do spożycia 29.03.2024 r.” – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

22 marca Lidl poinformował konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie w sklepach, gdzie sprzedawany był przedmiotowy artykuł, plakatów z ważną informacją dla klientów oraz poprzez publikację informacji na stronie internetowej Lidla w panelu „ważna informacja dla klientów”.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Dwa wyjścia, jakie mają klienci Lidla

Gdy jednak zdążyliśmy kupić zanieczyszczonego burgera wołowego, zanim został usunięty z półek, mamy dwa wyjścia. Klient, który nabył skażone mięso:

  • produkt objęty ostrzeżeniem można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu,
  • zakupiony produkt można zutylizować na własną rękę.
Burger Wołowy, Rzeźnik wycofany z Lidla
Burger Wołowy, Rzeźnik wycofany z Lidla | fot. GIS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.