Letnia aura w kwietniu. Na termometrach nawet 25 stopni. Od środy lekkie ochłodzenie. Prognoza na najbliższe dni

Tłumy mieszkańców i turystów na deptaku w Lublinie
Tłumy mieszkańców i turystów na deptaku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

To koniec iście letniej pogody. Po kilku dniach słonecznej i gorącej pogody nastąpi ochłodzenie. Temperatura od środy będzie nieco niższa niż od tej, którą zobaczymy jeszcze we wtorek na termometrach.

POGODA. Wtorek gorący, a od środy ochłodzenie

Na wstępie uspokajamy, że na razie ochłodzenie nie będzie gwałtowne. Temperatury będą nieco niższe niż obecnie, ale z pewnością będziemy odczuwać komfort termiczny, ponieważ będą to wiosenne wartości.

Zanim nadejdzie ochłodzenie, jeszcze we wtorek (09.04) nadal będziemy mogli cieszyć się kwietniowym latem. Według prognoz, we wtorek nad Lublinem utrzyma się słoneczna pogoda, a temperatura wyniesie na obszarze całego powiatu lubelskiego około 24°C. Wiatr stanie się nieco silniejszy, osiągając prędkość w porywach do 35 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1015 hPa.

Środa (10.04) przyniesie zmiany. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40 km/h. Na niebie przeważać będą chmury, jednak w ciągu dnia nie powinno padać. Opady, choć niewielkie, mogą pojawić się dopiero wieczorem. W południe temperatura wyniesie 16 stopni Celsjusza. Ciśnienie zacznie wzrastać. Na barometrach w Lublinie zobaczymy 1020 hPa.

W czwartek (11.04) przeważać będzie zachmurzenie duże, bez opadów. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 15 km/h. Temperatura wyniesie około 15 stopni Celsjusza. Ciśnienie na barometrach w Lublinie wyniesie 1030 hPa.

UWAGA! Ze względu na duży wzrost ciśnienia, niektóre osoby mogą odczuwać bóle głowy i ich ogólne samopoczucie może być nieco gorsze niż zwykle.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.