Leki tylko w aptekach. Nie kupisz już tabletki przeciwbólowej na stacji paliw czy markecie

Leki przeciwbólowe dostępne tylko w aptekach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Projekt ustawy zakłada, że część leków bez recepty kupi się już tylko w aptece. Leki zniknął z półek sklepów, hipermarketów czy stacji benzynowych.

 

Ministerstwo Zdrowia chce uregulować sprzedaż leków, które dziś są dostępne nie tylko w aptekach, ale także m.in. na stacjach benzynowych. Zmiany mają ograniczyć sprzedaż poza aptekami tych środków, których niekontrolowane stosowanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 

Nowa propozycja powoduje, że 90 proc. leków, które teraz są obecne w sprzedaży pozaaptecznej, nie będą mogły być tam sprzedawane. Z rynku znikną zatem znane pacjentowi leki, które były kupowane w sklepach i na stacjach benzynowych nawet od ponad kilkudziesięciu lat.

 

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.