Lekcje tolerancji — nowa komedia Arkadija Nepytaliuka [PREMIERA]

Lekcje tolerancji — nowa komedia Arkadija Nepytaliuka [PREMIERA]
Lekcje tolerancji — nowa komedia Arkadija Nepytaliuka [PREMIERA] fot. organizator

Premiera filmu „Lekcje Tolerancji” w Kinie CK. Przewrotna komedia Arkadija Nepytaliuka oparta na sztuce „Gay Parade” Igora Bilyca, porusza tematy równości i dyskryminacji w ukraińskim społeczeństwie.

Film o równości i rodzinnych relacjach

„Lekcje tolerancji” to opowieść o nauczycielce Nadii, która widzi w europejskiej integracji szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. W ramach rządowego programu „Lekcje tolerancji” do ich domu wprowadza się Wasyl, aktywista społeczności LGBTQ+.

Rodzina początkowo reaguje na Wasyla z dystansem i podejrzliwością, ujawniając swoje skrywane homofobiczne uprzedzenia. Jednak jego obecność przynosi nieoczekiwane zmiany w dynamice rodzinnych relacji. Matka, ojciec, córka i syn zaczynają na nowo budować swoje role i więzi, odkrywając zapomniane uczucia i pragnienia.

Reżyser Arkadij Nepytaliuk w lekkim i sarkastycznym tonie ukazuje życie rodzinne oraz społeczne stosunki panujące na Ukrainie. „Lekcje Tolerancji” to nie tylko zabawna komedia, ale również ważna lekcja o akceptacji i zrozumieniu.

sala kinowa
Sala kinowa | fot. Adobe Stock

Szczegóły seansu

  • Reżyseria: Arkadij Nepytaliuk
  • Obsada: Olena Uzlyuk, Oleksandr Yarema, Oleksandr Piskunow, Karolina Mruga
  • Gatunek: Komedia
  • Czas trwania: 95 minut
  • Premiera: 7 czerwca 2024
  • Miejsce: Kino CK w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
  • Ceny biletów: 15/18 zł.

Kino CK — bez popcornu, bez reklam

W Kinie CK seanse odbywają się pod hasłem „Kino, nie popcorn”, co oznacza brak chrupiących przekąsek i reklam, a także prośbę do widzów o niekorzystanie z telefonów komórkowych w trakcie projekcji.

Co sądzicie o takim podejściu do tematów równości i integracji w komedii? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.