Lekarz z Anglii okazał się oszustem. 72-latka wzięła kredyty i przelała mu 130 tys. zł

lekarz przed laptopem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

72-letnia mieszkanka Lublina przelała łącznie 130 tys. złotych na konto internetowego oszusta, który podawał się za lekarza z Anglii. Kobieta uwierzyła w historię oszusta i zaciągnęła dwa kredyty.

Przelała pieniądze angielskiemu lekarzowi

Na 7. komisariat policji zgłosiła się 72-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszusta. Z jej relacji wynikało, iż kilka miesięcy temu na popularnym portalu społecznościowym napisał do niej mężczyzna, z którym się zaprzyjaźniła. Po pewnym czasie miało okazać się, że jest to 52-letni lekarz z Anglii.

Podczas konwersacji mężczyzna opowiadał o swoim życiu oraz problemach z byłą żoną, która miała być narkomanką. Z każdym dniem zyskiwał zaufanie lublinianki. Po kilku miesiącach wyznał jej miłość i oświadczył się na komunikatorze internetowym.

Następnie zaczął opowiadać o ważnym kontrakcie medycznym, który może otrzymać. Do jego realizacji miały być jednak potrzebne pieniądze na sprzęt medyczny. Dlatego w pomoc musiała włączyć się 72-latka. Kobieta przekazała oszustowi wszystkie oszczędności oraz zaciągnęła dwa kredyty. Łącznie straciła 130 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.