Lekarz rodzinny również dla nieubezpieczonych. Jednak są ograniczenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zmiany w funkcjonowaniu podstawowej opieki zdrowotnej. Co czeka pacjentów od 12 stycznia?

Osoby nieubezpieczona od 12 stycznia będą mogły bezpłatnie skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Ma to być ułatwienie w leczeniu tych pacjentów, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego.

Jedynym z minusów z jakimi taki pacjent będzie musiał się liczyć jest to, że nie będzie mógł liczyć refundowanie leków. Czyli za leki zapłaci 100% ceny. Wykluczone jest również korzystanie za darmo przez takie osoby z opieki specjalistycznej czy szpitalnej.

Nowością ma być ubezpieczenie wsteczne. Polegać ma ono na tym, że jeśli ktoś skorzysta z porady lekarza czy trafi do szpitala bez ubezpieczenia, to może to zrobić później, bez ewentualnych roszczeń ze strony funduszu.

Od przyszłego roku każdy chory będzie miał prawo do leczenia w ramach publicznego systemu.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.