Leczy się psychiatrycznie, spowodowała wypadek. Poszkodowani nie otrzymali odszkodowania

Wypadek na al. Tysiąclecia 01.08.2019
Zablokowana al. Tysiąclecia po zderzeniu trzech aut | fot. Dominik Wąsik

Reporterka programu „Państwo w Państwie” – Agnieszka Zalewska zajęła się sprawą wypadku, który miał miejsce w sierpniu 2019 r. na al. Tysiąclecia w Lublinie. Kobieta, która spowodowała wypadek, była niepoczytalna, przez co poszkodowani nie otrzymali odszkodowania.

Niepoczytalna spowodowała wypadek w Lublinie

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 1 sierpnia 2019 r. na al. Tysiąclecia w Lublinie [Poważny wypadek na al. Tysiąclecia w Lublinie. Zderzenie trzech aut przy młynie Krauzego – ZDJĘCIA]. Tego feralnego dnia Pani Maryla jechała do pracy. Akurat pożyczyła samochód od ojca, bo jej miał drobną usterkę. W auto, którym kierowała, z dużą prędkością uderzył inny samochód, który przeciął pas zieleni i wyłamał barierki.

Siła uderzenia spowodowała, że auto Pani Maryli wpadło w jadącą obok niej taksówkę, a elementy barierki uszkodziły także inne pojazdy. Łącznie uszkodzonych zostało 5 samochodów (w tym trzy miały szkodą całkowitą – włącznie z autem sprawczyni, które się zapaliło), a pokrzywdzonych zostało 10 osób.

Prokuratura zakwalifikowała zdarzenie jako katastrofę w ruchu lądowym. Po zdarzeniu okazało się, że samochód, który spowodował kolizję nie miał aktualnego ubezpieczenia OC. Z kolei auto prowadzone przez Panią Marylę nie miało wykupionego nieobowiązkowego ubezpieczenia autocasco. Z tego też powodu ubezpieczyciel samochodu kierowanego przez Panią Marylę odmówił wypłaty odszkodowania. W takim wypadku wypłatą odszkodowania miałby się zająć Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jednak podczas zeznań sprawczyni wypadku okazało się, że leczy się ona psychiatrycznie. Do tego biegli psychiatrzy orzekli, że w czasie, gdy doszło do wypadku była osobą niepoczytalną i nie miała świadomości, co się wokół niej dzieje. Ponadto wskazali, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo popełnienia podobnego czynu w przyszłości.

Prokuratura zdecydowała się umorzyć postępowanie, a to oznacza, że w całym zdarzeniu nikt nie został wskazany jako sprawca wypadku. Pani Maryla nie uzyskała żadnego odszkodowania, a poniesione z tytułu wypadku straty wycenia na około 100 tys. złotych. Natomiast sama sprawczyni nadal ma prawo jazdy i może poruszać się po drogach.  

Więcej już w tę niedzielę w programie „Państwo w Państwie” w Polsacie i Polsat News o godzinie 19:30.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niezła burza jest pod postem na facebooku, chyba jednak to wszystko prawda i ta baba nadal jeździ jak święta krowa do zabijania po Lublinie, strach z domu wychodzić

  2. Szkoda było kasy na AC? Stać na auto za 100 tys zł a nie ma kasy na AC? Żenada.