Najnowsze spoty
Podczas Gali Finałowej 16 grudnia wyróżniono najzdolniejszych twórców lubelskiego sektora kreatywnego w ramach szóstej edycji projektu „Kreatywni”. Poznaj laureatów, których innowacyjne pomysły inspirują i zmieniają rzeczywistość!
Projekt „Kreatywni” – nagradza nieszablonowe myślenie
Projekt „Kreatywni” jest wyjątkową inicjatywą, która od 2013 roku wspiera i promuje twórców z Lublina, reprezentujących przemysły kreatywne. Zrealizowana w tym roku szósta edycja podkreśla znaczenie innowacyjności w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta. Laureaci projektu otrzymują wsparcie w formie profesjonalnych sesji zdjęciowych, etiud filmowych i możliwości promocji swojej działalności.
Wyróżnieni twórcy w plebiscycie Kreatywni 2024:
- Daria Piddubniak – artystka tworząca unikalne zegary i obrazy techniką Fluid Art.
- Arkadiusz Mikrut – założyciel szkoły „Co Ludzie Powiedzą” oraz pionier szybkich metod nauki języka angielskiego.
- Anna Sadurska-Czochra – twórczyni marki Deneko, specjalizującej się w wyjątkowych notatnikach.
- Tomasz Gawłowski – projektant produktów cyfrowych i właściciel studia projektowego g&co.
- Grzegorz Pawelec – rzeźbiarz łączący surowość kamienia z artystyczną formą.
- Agata Maliszewska – malarka tworząca unikalne, ręcznie zdobione ubrania.
- Karol Sidorowski – projektant graficzny, założyciel marki BrandKing.

– Miasto Lublin od lat dostrzega potencjał przemysłów kreatywnych i wspiera rozwój tego sektora. Jednym z przykładów tych działań jest realizowany już po raz 6. projekt „Kreatywni”. To wyjątkowa inicjatywa, która potwierdza potencjał tkwiący w lubelskich twórczyniach i twórcach. Każdy z uczestników projektu wnosi coś wyjątkowego do naszego miasta. Ich pomysły często zmieniają rzeczywistość, wykraczają poza utarte schematy, wnoszą wartość dodaną, realizują konkretne, a nawet niszowe potrzeby, ale przede wszystkim inspirują. Serdecznie gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Gala Finałowa była nie tylko okazją do wręczenia wyróżnień, lecz także inspirującym spotkaniem z Gosią Rygalik – cenioną projektantką i edukatorką. Na zakończenie zaprezentowano wystawę zdjęć i filmów ukazujących pracę laureatów, którą można oglądać przy ul. Złotej 2 do 19 stycznia 2025 r.
Który z tegorocznych laureatów projektu „Kreatywni” najbardziej Cię inspiruje? Podziel się swoją opinią w komentarzu lub udostępnij ten artykuł, aby więcej osób mogło poznać wyjątkowych twórców z Lublina!
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię