Łatwiej wyjechać z osiedla na Węglinie. Zakończyła się przebudowa ul. Jantarowej

Skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Jantarowa i Roztocze | fot. Urząd Miasta Lublin

Od kilkunastu dni kierowcy korzystają z dodatkowego prawoskrętu z ul. Jantarowej w ul. Jana Pawła II w Lublinie. Obecnie trwają odbiory inwestycji.

– Infrastruktura drogowa, która powstała w rejonie skrzyżowania to odpowiedź na wnioski mieszkańców i ważna inwestycja dla dzielnicy Węglin Południowy. To rozwiązanie komunikacyjne dedykowana również do obsługi nowo wybudowanej szkoły przy ul. Berylowej – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Z uwagi na prognozowane duże natężenie ruchu wykonano dodatkowy pas ruchu na wlocie ul. Jantarowej dla pojazdów skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II. Długość pasa wyniosła 70 m, a jego szerokość 3 m. W ramach inwestycji przebudowano chodnik i ścieżkę rowerową oraz oświetlenie drogowe i sygnalizację świetlną. Przebudowa skrzyżowania kosztowała blisko 675 tys. zł.

Nowa jezdnia na ul. Bocianiej

Przebudowa skrzyżowania ul. Jantarowej z Jana Pawła II to nie jedyna inwestycja drogowa realizowana w dzielnicy Czuby. Nową jezdnię zyska także ul. Bociania. Prace drogowe obejmują również parkingi wzdłuż ulicy. W ramach zadania wykonane zostały już zatoki postojowe oraz chodnik z kostki betonowej. Dodatkowo powstała kanalizacja odwadniająca parking. Termin zakończenia prac upływa 30 września.

Inwestycja w postaci zaprojektowania i wykonania ulicy Bocianiej, uwzględniała także dwie inne lokalizacje, ulice Szafirową i Uśmiechu. Tam zakończono już prace. Mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury drogowej od lipca. Całościowy koszt robót drogowych dla wspomnianych trzech lokalizacji to ponad 950 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.