Łatwiej wyjechać z osiedla na Węglinie. Zakończyła się przebudowa ul. Jantarowej

Skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Jantarowa i Roztocze | fot. Urząd Miasta Lublin

Od kilkunastu dni kierowcy korzystają z dodatkowego prawoskrętu z ul. Jantarowej w ul. Jana Pawła II w Lublinie. Obecnie trwają odbiory inwestycji.

– Infrastruktura drogowa, która powstała w rejonie skrzyżowania to odpowiedź na wnioski mieszkańców i ważna inwestycja dla dzielnicy Węglin Południowy. To rozwiązanie komunikacyjne dedykowana również do obsługi nowo wybudowanej szkoły przy ul. Berylowej – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Z uwagi na prognozowane duże natężenie ruchu wykonano dodatkowy pas ruchu na wlocie ul. Jantarowej dla pojazdów skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II. Długość pasa wyniosła 70 m, a jego szerokość 3 m. W ramach inwestycji przebudowano chodnik i ścieżkę rowerową oraz oświetlenie drogowe i sygnalizację świetlną. Przebudowa skrzyżowania kosztowała blisko 675 tys. zł.

Nowa jezdnia na ul. Bocianiej

Przebudowa skrzyżowania ul. Jantarowej z Jana Pawła II to nie jedyna inwestycja drogowa realizowana w dzielnicy Czuby. Nową jezdnię zyska także ul. Bociania. Prace drogowe obejmują również parkingi wzdłuż ulicy. W ramach zadania wykonane zostały już zatoki postojowe oraz chodnik z kostki betonowej. Dodatkowo powstała kanalizacja odwadniająca parking. Termin zakończenia prac upływa 30 września.

Inwestycja w postaci zaprojektowania i wykonania ulicy Bocianiej, uwzględniała także dwie inne lokalizacje, ulice Szafirową i Uśmiechu. Tam zakończono już prace. Mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury drogowej od lipca. Całościowy koszt robót drogowych dla wspomnianych trzech lokalizacji to ponad 950 tys. zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.