Lato w mieście dla najmłodszych

lato w mieście lublin
fot. Dominik Wąsik

Nie wszyscy mają czas, tyle szczęścia, czy to zacięcie, aby opuścić miejski las. Dorośli pochłaniani przez swoje sprawy, nie zawsze mogą zorganizować tę chwilę wakacji tak, aby ich pociechy mogły odpoczywać od nauki w odpowiedni sposób. Nuda zabija − jak głosi stare porzekadło. A w wakacje dzieci − bo o nich tutaj mowa − nudzić się nie powinny. Skoro rozrywki pociechom nie mogą zapewnić rodzice, to jest na to inny sposób. Szczegóły zdradzamy poniżej.

Jak co roku, miasto Lublin organizuje dla młodzieży uczącej się i dzieci mieszkających na terenie Gminy Lublin darmowe lub częściowo płatne zajęcia. Znajdzie się coś dla każdego, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna. Organizowane są zajęcia nauki pływania, karate czy piłki nożnej. Lubelska Akademia Sportu Campisportivi wychodzi z fajną inicjatywą zorganizowania bezpłatnych zajęć Jumping Kids − to nowa forma fitness, wykorzystująca specjalnie opatentowane trampoliny. Z kolejnym pomysłem na to jak zająć czas najmłodszych wychodzi KRAJKA Biuro Turystyki Kulturowej. Zaprasza na warsztaty kulinarne. Tematem organizowanych warsztatów będzie lubelski cebularz. Dzieci poznają jego historię, będą wyrabiać samodzielnie ciasto drożdżowe, przygotują farsz i ostatecznie posmakują własnych wypieków.

Poza ofertą sportową, czy warsztatami kulinarnymi Lublin oferuje znacznie więcej. Będą organizowane chociażby turnusy półkolonijne, m. in. Legendy Lublina dla dzieci. Najmłodsi wyruszą w podróż po Lublinie. Celem wycieczki będzie poszukiwanie lubelskich legend. Może to być także doskonała atrakcja dla opiekunów dzieci, ponieważ w każdej wyprawie pociechy muszą być pod ich opieką. Co oferuje ten turnus? Padną odpowiedzi na pytania: od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublina? Dlaczego niedaleko Wieży Trynitarskiej trzeba uważnie patrzeć pod nogi? Jak to było z pewną dzielną kozą? Może pewna doza tajemniczości tych pytań przyciągnie ciekawskich?

plakat_lato-w-miescieOferta zajęć jest znacznie szersza. Spis wszystkich ofert znajdą państwo na stronie miasta: . Dla każdego milusińskiego na pewno znajdzie się coś co go zainteresuje. Lepiej spędzić wakacje na warsztatach, półkoloniach, uczęszczając na wszelakie zajęcia sportowe niż przed monitorem komputera.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.