Łącze symetryczne Lublin – co znaczy ta coraz popularniejsza fraza?

Internet Lublin - oferta Enterpol
Internet Lublin - oferta Enterpol

Internet musi być szybki, wiadomo. Każdy, kto szuka łącza internetowego, od razu patrzy na jego prędkość wyrażoną w megabitach (Mb/s) lub gigabitach na sekundę (Gb/s). To prawda, im wyższa prędkość łącza, tym lepiej, ale jest pewien haczyk. Dostawcy Internetu najczęściej chwalą się tylko prędkością pobierania danych (download). A nie wszyscy użytkownicy są świadomi, że o jakości łącza Internetowego świadczy też inny, często pomijany parametr: prędkość wysyłania danych (upload). Żeby komfortowo korzystać z Internetu, obie te prędkości powinny być jak najwyższe, a najlepiej równe sobie. Tak jak na http://symetryczni.pl.

Lepiej symetrycznie? Oczywiście!

„Kobyła ma mały bok” to chyba najpopularniejszy polski palindrom – wyrażenie brzmiące tak samo od przodu i od tyłu. Łącze symetryczne jest trochę jak ten palindrom: w obie strony działa tak samo świetnie.

Innym dobrym porównaniem łącza symetrycznego jest autostrada z taką samą liczbą pasów w jedną i w drugą stronę. Jeśli po którejś stronie pojawi się zwężenie, to szybko zrobi się tam korek. Taka autostrada ze zwężeniem to łącze niesymetryczne, bo wysyłanie jest wolniejsze niż pobieranie.

Ktoś powie: ja mało wysyłam. My powiemy: nawet kiedy przeglądasz strony, komputer wysyła serwerowi pakiety danych. Jeśli łącze w Twoim domu nie jest symetryczne, to komfort korzystania z netu jest dużo niższy. Na pewno wiele osób odczuło to w trakcie lockdownu i pracy zdalnej: wysyłanie dużej prezentacji ciągnęło się w nieskończoność, połączenia dzieci z nauczycielami rwały się jak uczniowie z lekcji w dzień wagarowicza i ogólnie było nerwowo.

Wniosek jest prosty: lepiej symetrycznie, bo liczy się zarówno szybkość pobierania, jak i wysyłania; im są wyższe (Mb/s) pobierania i wysyłania, tym wyższy jest komfort korzystania z Internetu.

Internet światłowodowy, a symetryczny w Lublinie
Internet światłowodowy, a symetryczny w Lublinie

Łącze symetryczne – dla kogo?

Dla wszystkich, i nie jest to przesada. Jeśli pracujesz z domu i łączysz się przez Teams lub Zoom z klientami czy ze znajomymi z pracy, to szybko poczujesz, że lepiej symetrycznie, ponieważ łącze symetryczne naprawdę poprawia jakość wideo-rozmów.

Jeśli wykonujesz pracę twórczą (np. jesteś grafikiem, fotografem lub montażystą filmowym) i wrzucasz swoje projekty na serwer, to też poczujesz, że lepiej symetrycznie.

Zresztą nie musisz być profesjonalnym twórcą, który wysyła gigabajty danych, żeby poczuć różnicę. Wystarczy, że robisz amatorskie zdjęcia i filmy telefonem, a potem zapisujesz je w chmurze. Łącze nie będzie się zawieszać nawet wtedy, kiedy kilku domowników jednocześnie, na różnych urządzeniach będzie korzystać z Internetu.

Nauka zdalna i wykłady on-line kojarzą się przede wszystkim z ubiegłorocznym lockdownem, ale co rusz słyszymy o kolejnej fali. Dlatego uczniowie i studenci też powinni pomyśleć o nowym łączu. Zwłaszcza że przyda im się ono także w czasie wolnym, do grania przez Internet. Łącze symetryczne zdecydowanie poprawia wrażenia z gry przez sieć, sprawdzone info!

Internet w Lublinie może być szybszy z Enterpolem!

Zasięg sieci Enterpol, a Internet w Lublinie
Zasięg sieci Enterpol, a Internet w Lublinie

Internet światłowodowy symetryczny rządzi?

Łącze światłowodowe oznacza, że między dostawcą a Twoim domem nie ma żadnej przeszkody, która mogłaby pogorszyć transfer. W światłowodzie dane są przenoszone przy pomocy światła i włókna szklanego (tak z grubsza rzecz biorąc), a ich przepływ jest niezależny od warunków atmosferycznych. Wciąż popularny w Lublinie Internet radiowy jest pod tym względem dużo gorszy, bo pogoda może powodować (i powoduje) zakłócenia transmisji danych.

A więc jeśli masz wybór, wybierz światłowód, najlepiej symetryczny. Taki światłowód znajdziesz w ofercie Enterpolu.

Internet w Lublinie z Enterpolem - korzystna umowa
Internet w Lublinie z Enterpolem – korzystna umowa

Enterpol – lokalny dostawca Internetu

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „Internet symetryczny Lublin” pojawiają się 43 tys. wyników. Ale wiesz co? Oszczędź sobie czasu, bo i tak oferta łącza symetrycznego Enterpol dla klientów indywidualnych jest bezkonkurencyjna.

Enterpol to lubelska firma działająca na lokalnym rynku internetowym od ponad dwudziestu lat. Założyło ją trzech nieszablonowo myślących kolegów, trzech pasjonatów nowych technologii.

Dzisiaj Enterpol dysponuje potężną, nowoczesną strukturą światłowodową w Lublinie, Turce oraz Łęcznej. Jest największym niezależnym operatorem Internetu w Lublinie i od lat kojarzy się z szybkim Internetem światłowodowym, niską ceną i świetną obsługą.

To firma stąd, więc dba o swoich klientów-sąsiadów. Enterpol traktuje klientów indywidualnych tak, jak inni operatorzy traktują klientów biznesowych, czyli oferuje im łącze symetryczne w przystępnej cenie.

Warunki współpracy i umowa – bez kruczków „jasne zasady współpracy” to w skrócie Enterpol.

Dostępne różne prędkości Internetu od 300 mb/s do 1 gb/s
Dostępne różne prędkości Internetu od 300 Mb/s do 1 gb/s

Enterpol – oferta  

Enterpol oferuje trzy pakiety światłowodowego Internetu symetrycznego, na wszystkie umowa na 24 miesiące i z routerem bez dopłaty (na czas trwania umowy).

  • Internet symetryczny 300/300 Mb/s za 49 zł miesięcznie
  • Internet symetryczny 600/600 Mb/s za 59 zł miesięcznie
  • Internet symetryczny 1000/1000 Mb/s (1 Gb/s) za 69 zł miesięcznie

Internet jest szybki, niezawodny, nie traci zasięgu i sprawdza się na wielu urządzeniach jednocześnie. Jeśli zastanawiasz się, który pakiet będzie dla Ciebie optymalny, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Enterpol pod numerem telefonu 81 516 80 00.

Niektórzy zastanawiają się, czy są jakieś wymagania sprzętowe, które muszą spełnić, żeby skorzystać z tej świetnej oferty na Internet. Odpowiedź brzmi: takie same, jak w przypadku standardowego (niesymetrycznego) łącza i różnią się w zależności od prędkości.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Enterpol świadczy usługi w Twojej lokalizacji, zadzwoń na infolinię lub wejdź na stronę https://enterpol.pl/internet/ wpisz swoją ulicę i numer budynku, a sprawa się wyjaśni. Na stronie możesz też zmierzyć prędkość pobierania i prędkość wysyłania swojego domowego łącza.

Enterpol - dostawca Internetu w Lublinie
Enterpol – dostawca Internetu w Lublinie

Lepiej symetrycznie, najlepiej z telewizją cyfrową  

Nie tylko Internet Enterpol ma dobry. Jak już będziesz na stronie, koniecznie sprawdź ofertę telewizji cyfrowej Jambox. Znajdziesz tam różne pakiety dostosowane do potrzeb i gustów całej rodziny: od pakietu Na start z 46 kanałami za 0 zł do pakietu Bogatego ze 196 kanałami cyfrowymi, w tym 131 HD. Ofertę telewizji cyfrowej można zmieniać na różne sposoby: wybierać gotowe pakiety kanałów, rozszerzać je o pakiety tematyczne (filmowe, sportowe) i łączyć z pakietami internetowymi. Szczegóły znajdziesz w zakładce Telewizja: https://enterpol.pl/telewizja/.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.