Kurtyny wodne pojawiły się w Lublinie – gdzie można się schłodzić?

Kurtyna wodna zlokalizowana na placu Łokietka
Kurtyna wodna zlokalizowana na placu Łokietka | fot. Miasto Lublin

Fala upałów dotarła do Polski. W Lublinie rozstawiono kurtyny wodne, które pomogą przetrwać najgorętsze dni. W tym artykule dowiecie się, gdzie je zlokalizowano.

Kurtyny wodne w Lublinie 2021

Kurtyny wodne w Lublinie od kilku dni dają ochłodę mieszkańcom i mieszkankom miasta. Miejskie wodociągi, do których należą kurtyny wodne, wybrała kilka lokalizacji, w których ze względu na małe zadrzewienie i dużo betonowych nawierzchni jest najgoręcej. To właśnie tam zamontowano kurtyny, które rozpryskują delikatną mgiełkę orzeźwiającą przechodniów.

Gdzie są kurtyny wodne w Lublinie? LISTA MIEJSC

Lokalizacja kurtyn wodnych w Lublinie – stan na 22.06.2021:

  • Plac Łokietka przy Ratuszu,
  • ścieżka rowerowa przy Al. Piłsudskiego (przy MPWiK)
  • na ul. Zana przy centrum E.Leclerc

Do rozdysponowania są jeszcze 3 kurtyny wodne.

Kurtyny wodne uruchamiane są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie na wniosek. – „Organizacja, urząd czy instytucja powinna się zwrócić z taką propozycją, spełniając określone warunki i biorąc odpowiedzialność za kurtynę” – wyjaśnia Magdalena Bożko z MPWiK.

Aby kurtyna mogła stanąć w miejscu publicznym, muszą być spełnione trzy warunki: dostęp do wody, teren musi gwarantować bezpieczeństwo osób korzystających z kurtyny wodnej oraz swobodne przejście dla osób, które nie chcą z niej skorzystać.

W weekendy kurtyny wodne udostępniane są m.in. na festyny, koncerty, imprezy sportowe, kulturalne, osiedlowe pikniki. Propozycje, gdzie ustawić kurtynę można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.mpwik.lublin.pl w zakładce Kurtyny wodne.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.