Kurier okradał firmę, w której pracował. Przywłaszczył ponad 40 tys. zł

Kurier przesyłka paczka. Fot. Shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nieuczciwy kurier dostarczał przesyłki i odbierał za nie pieniądze od klientów, jednak nie rozliczał się ze swoim pracodawcą. Łącznie do jego kieszeni trafiło w ten sposób ponad 40 tys. zł.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali nieuczciwego pracownika jednej z firm kurierskich zajmującego się doręczaniem przesyłek. 29-latek z powiatu krasnostawskiego podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z przesyłek kurierskich.

Policjanci ustalili, że 29-latek kilka miesięcy temu wpadł na pomysł, że będzie wykorzystywał do celów prywatnych pieniądze firmy pobierane od klientów. Mężczyzna wykorzystując zdalne urządzenie wskazywał, że dana przesyłka nie została doręczona.

W rzeczywistości była odbierana i opłacana przez odbiorcę. 29-latek zabierał listy przewozowe z przesyłek i umieszczał na innych pustych paczkach, które zdawał do magazynu. Tak więc do magazynu wracały rzekomo nieodebrane przesyłki.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili również, że 29-latek w hrubieszowskiej komendzie Policji złożył zawiadomienie o rzekomej kradzieży pieniędzy pochodzących z opłaconych przez odbiorców przesyłek. Jak się okazało do żadnej kradzieży nie doszło, a 29-latek zmyślił cale zajście, aby ukryć swój przestępczy proceder.

Działając w ten sposób 29-latek przywłaszczył pieniądze na łączną kwotę ponad 40 000 zł. Usłyszał już zarzuty przywłaszczenia. Zgodnie z kodeksem przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.