Kupił gaz pieprzowy przez Internet, postanowił pokazać go kolegom z klasy w szkole. Ewakuowano 100 osób

gaz pieprzowy w dłoni
Gaz pieprzowy w dłoni | fot. Adobe Stock

14-latek przyniósł do jednej ze szkół w Białej Podlaskiej gaz pieprzowy. Chciał się pochwalić kolegom z klasy zakupem, którego dokonał przez Internet. Skutkowało to ewakuacją niemal 100 osób.

Rozpylił gaz pieprzowy w szkole

Do zdarzenia doszło we wtorek (16.04) po godz. 8:00 na terenie jednej ze szkół w Białej Podlaskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku szkoły rozpylony został gaz pieprzowy. Decyzją dyrekcji niemal 100 osób zostało ewakuowanych.

„Na miejsce interweniowały służby ratunkowej. Czworo uczniów trafiło do szpitala na obserwację i po badaniach zostało zwolnionych do domu” – mówi nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Z ustaleń policjantów wynika, że na klatce schodowej szkoły jeden z uczniów rozpylił przyniesiony przez siebie gaz pieprzowy. 14-latek oświadczył, że zakupił gaz w Internecie i wziął go do szkoły, by pokazać kolegom. Przyznał, że użył go przez przypadek.

„Wyjaśniamy wszystkie okoliczności sprawy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego nastolatka zadecyduje sąd rodzinny” – dodaje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.